www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 3.7.

Každý rok na táboře je v neděli budíček posunutý o 30min a bez rozcvičky 😇. Následovala tedy snídaně v 9:00, jak jinak než formou švédských stolů.
První dnešní nástup byl pod naším táborovým vrcholem s velkým křížem, kde se horolezci učili krátký taneček na uctívání hor, který budou provádět každé ráno před prvním nástupem, aby jim hory přály štěstí🍀😄.

Dnes již začala ta pravá výprava na první osmitisícovku (Annapurna). Odehrálo se celkově 6 her. Hrála se všem Čmelákům dobře známá táborová hra Člověče, nezlob se 🎲. Každý horolezec musí mít optimální hmotnost, aby úspěšně zdolal vrchol. Většinou jsou svalnatější postavy kvůli dostatečné síle, tudíž další dopolední hra znázorňovala přibírání kilogramů a ta následná shazovaní kil při výstupu.
K obědu byla bramborová kaše s rybími prsty (oblíbené jídlo dětí 🧒😋) a po poledním klidu se šly děti koupat do k táboru přímo přilehlé řeky Sázavy, jelikož tu máme opravdu velké vedro 🥵.
Jedna z odpoledních her byla velice zajímavá. Princip hry byl, že se část týmu vydala do lesa a chodila po lese, jak chtěla, dokud se této skupině neřeklo, že mají zastavit a zavázat si oči. V týmu byl určen jeden záchranář, který vstoupil do lesa a musel po jednom dovést své členy se zavázanými oči do cíle. Vtip byl v tom, že směrem z hracího pole do cíle i záchranář musel mít zavázané oči. Všem se to úspěšně podařilo, i když někomu s většími obtížemi 🤷‍♀️😆!
Po dnešku u Malých vyhrávají Kamzíci a poslední jsou Everesti. U Velkých vyhrávají s docela velkým náskokem Lavinky 👍.
Večerní program pokračoval po večeři (rizoto), naši horolezci se lépe oblékli, umyli 😅 a zatrsali si na diskotéce 💃, kde si všichni užili spoustu zábavy.
A co naše zdatné horolezce čeká zítra při jejich cestě k překonání Guinnesova rekordu?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme

Name your new wishlistCancel
Create Wishlist and Save