www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

10.7. 2018

Máme za sebou první den na dnešním táboře, kdy nám ne zcela přálo počasí. Většinu dne bylo chladno, zamračeno, foukal vítr a poprchávalo. Ani to nás ale neodradilo a i dnes jsme odehráli pět her a užili si spoustu zábavy, silnější déšť jsme přečkávali na chatkách. K obědu jsme dostali špagety s kuřecím masem a sýrovou omáčkou a k večeři až tři druhy ovocných knedlíků. Děti si po večeři mohly vsadit na počet knedlíků, které si myslí, že dohromady snědí všichni vedoucí. Jaké číslo byste tipovali vy (je nás 19) 🙂 ?
Ráno se naši Kovbojové a Indiáni učili rozpoznat různé zvuky, které vydávají pohybující se koně, protože obzvláště indiáni měli tuto dovednost velmi dobře osvojenou. Překvapením nebylo, že tuto hru ovládl u Velkých tým Koňové 🙂 , připojili se k nim i Bang. U Malých si nejlépe počínali Kaktusáci. Následovaly hry: sledování stopy (hra zaměřená na rychlost a inteligenci), neplatící zákony (paměť, rychlost), závody na kanoích a střílení v mlze (komunikace, spolupráce v týmu). Poslední hrou dnešního dne byla hra na bandity, při které Bandité obsadili první místo, většina týmů měla šanci je porazit, ovšem nepozornost při sledování fáborků je stála lepší umístění. Dnešní den se herně u Velkých nejlépe vydařil Šípům a u Malých Peříčkům.
Po večerním nástupu proběhla banka a burza. Šerif a náčelník sledovali, jak se našim Indiánům a Kovbojům dařilo při včerejším salonu vyhrávat peníze a dle požadavku výhru buď připsali na účet, nebo za ni prodávali komodity na burze. Dnes se hodně prodávaly fazole a odkupovaly cibule. Těm, kteří nakoupili cibule za 2 $ a dnes prodali za 5 $, se podařilo získat vysoký obnos ve svůj prospěch, kusy obchodovaných cibulí se totiž pohybovaly v řádu stovek. Gratulujeme k tomuto chytrému tahu a štěstí, které dnes posunulo cenu takto nahoru.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme