www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

12.7. 2018

Celodenní výlet, završení táborové hry, je za námi. A jak dnešek probíhal?
Ráno byla pro Velké připravena snídaně na sedmou hodinu. Po snídani dostaly týmy startovní nápovědu, kde se dozvěděly, že tři nechycení bandité pobývají u vlakové zastávky Bahno a myslí si, že jsou dostatečně daleko od všeho nebezpečenství. Týmy si mohly vybrat, zda do Bahna dorazí vlakem s přestupem v San Francisku (Zruč n. Sázavou) rovnou z Horky za určitý poplatek, a nebo raději ušetří a dorazí do San Franciska po svých. Tuto možnost nakonec zvolil jen jeden ze šesti týmů, byl to Bang! .
Po výstupu týmů z vlaku na zastávce Bahno děti spatřily tři nechycené bandity, jak se svých pronásledovatelů zalekli a rozutekli se na všechy strany. Úkolem týmů bylo tedy co nejdříve chytit všechny tři bandity – Hrozivou Hanu, Ostrou Báru a Drsného Marka. Postupně, v celkovém rozestupu jedné hodiny (rozestupy určeny podle úspěšnosti týmů během celého tábora), dostaly týmy nápovědu o prvním místě odpočinku všech tří banditů. Mohly si tedy vybrat, za kým se nejdříve vydají a jaká bude nejlepší strategie, pro co nejrychlejších chycení zbylých banditů. Bandité na svých odpočinkových místech zanechávali další nápovědy a jejich cílem bylo se sejít na hradu ve Zbraslavicích dřív, než je chytnou všechny týmy. Nepodařilo se jim to. Konečné pořadí tedy je: vyhráli Bang!, druzí Šípy, třetí Rinnegato, čtvrtí Koňové, pátí Pistols a šestí Westerňáci.
Celodeňák pro Malé začal také v Bahně, jely ovšem pozdějším vlakem, a to přímo z Horky. Cestu měly předem danou a na trase pochytaly všechny bandity. Tým, který dorazil první na hrad do Zbraslavic, vyhrál i celotáborovou hru. Před poslední nápovědou se pořadí rapidně promíchalo a do cíle nakonec jako první doběhl tým Pírka. Druzí skončili Kaktusáci, třetí Peříčka a čtvrtí Mustangové.
Gratulujeme všem týmům, nikdo totiž vyloženě nebloudil a všichni stihli vlak, který odjížděl směr tábor po páté hodině.
Večer se již nesl v poklidném režimu, na večeři (přírodní kotleta, hranolky, obloha) se chodilo etapově a následně jsme díky zájmu dětí pro ně připravili dobrovolný táborák.
Zítra je posunutý budíček, přejeme všem hezké sny, je to totiž už předposlední noc na našem letošním táboře.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme