www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

5.7. 2018

Zlatá horečka dorazila i na Čmelák! Zlato se objevilo v American River a nyní se všichni sjíždějí do Kalifornie, každý má šanci zde zbohatnout. Naši Indiáni a Kovbojové samozřejmě nemohli být výjimkou! Hned při budíčku dostali do každé chatky leták se stručnou informací, že se našlo zlato, více informací se dozvěděli ze zpravodaje (tzv. MF LES, kterou přípravujeme jako denní tisk během celého letošního tábora). Ve zpravodaji se naši táborníci dočetli, že je dnes čeká velké dobrodružství – výprava za zlatem a jeho rýžování. Podrobnější detaily o cíli cesty a všech nutných úředních povinnostech byly k dokoupení v rámci externí přílohy. Tým, který vyrazil na cestu dřív, měl možnost výběru lepšího rýžovacího území a zárověn měl i více času na samotné rýžování. K American River se tedy vydalo 10 skupin, ovšem pouze sedmi z nich se podařilo úspěšně a dostatečně rychle zdolat cestu a začít rýžovat. Zbylé tři týmy zvolily bohužel špatnou trasu a aby stihly alespoň něco vyrýžovat, dovezli jsme je k vykolíkovaným územím na povozech poháněných koňskými silami :). Vítězný tým získal dokonce 7 kg zlata, pěkný výsledek.
Po ohlášení konce rýžování jsme dětem zahráli scénku. Zlato bylo totiž všem skupinám ukradeno, a tak muselo dojít na spojení Indiánů a Kovbojů, aby se jim podařilo všechny zloděje dopadnout a získat nazpět ukradnuté zlato. Víc hlav víc ví. Na blízké louce se děti samy pomocí hry rozdělily na týmy, které spolu již zůstanou do konce celotáborovky. Každý tým musí mít ve svém středu minimálně 2 Indiány a 2 Kovboje. Komu se asi podaří dohnat všechny zloděje nejdříve?
Na cestu dostali všichni táborníci balíček a po příchodu zpět do tábora pro nás bylo připraveno srbské žebírko s rýží. Večer se pak nesl již v poklidném duchu.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme