www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

6.7. 2018

Dneškem začíná hon na zloděje, kteří našim Kovbojům a Indiánům včera ukradli poctivě vyrýžované zlato. Každý tým musí dohonit všechny zloděje, kteří se se zlatem rozutekli ze San Francisca na všechny strany. Pro tyto účely jsme vytvořili i tým vedoucích. Na mapě tedy dle herních výsledků utíkají Bandité (část vedoucích) pronásledováni deseti týmy, konkrétně se jedná o Šípy, Bang!, Pistols, Rinnegato, Westerňáky a tým Koňové od Velkých a Pírka, Kaktusáky, Mustangy a Peříčka od Malých.
Každý den se bude hrát jedna hra na zloděje, do které se budou zapojovat i Bandité. Jejich umístění v této hře ukáže, o kolik políček na mapě utečou. Zbylé týmy si body rozdělí podle celkového denního umístění mezi sebe. První tým dostává dvakrát tolik bodů než Bandité (následuje snížení o bod dle pořadí týmů), protože se po chycení jednoho zloděje musí vždy vrátit zpět do San Francisca, odkud vyráží na další cestu chytit dalšího zloděje. Dnešní hru na zloděje vyhráli Bandité a první zloděj se tak posunul o maximální počet sedmi políček. Všem týmům se tohoto zloděje podařilo chytit, ovšem pouze někomu stačily body i na cestu zpět do San Francisca.
Další hry, které děti dnes například hrály, byly: lov bizona a plašení stáda, postavení karavany do obranné formace, lov za pochodu a respekt k ženám. Od Velkých se dnes nejlépe dařilo Šípům a u Malých Pírkům, tyto dva týmy mají tedy nejlepší výchozí pozici pro chycení druhého zloděje. Podaří se jim to již zítra?
Po již tradičně výborné snídani podávané formou švédských stolů následoval dnes vrabec se zelím a knedlíkem a nakonec buchtičky se šodó, které dle fronty na přídavky dětem opravdu hodně chutnaly :).
Nesmíme také zapomenout zmínit, že od začátku tábora probíhají každý večer hlídky, jejichž úkolem je nyní i hlídání vlajek všech týmů. Podaří se jim všechny vlajky uhlídat?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme