www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

9.7. 2018

Pondělní ráno jsme na LDT Čmelák zahájili v lese, kde jsme dětem nejprve zahráli divadelní scénku, následovaly dvě hry. Scénka vyprávěla o tom, jak se počet lupičů, kteří utíkají s ukradeným zlatem snižuje, protože naše týmy je úspěšně chytají. Zároveň byl děj zasazen do kalifornské pouště, kde si již značně unavení bandité všimli, jak se k nim blíží pronásledovatelé na koních. Jeden byl dnes dopaden, ale další stále unikají. Navíc naši Kovbojové a Indiáni postoupili dnes na mapě o dvojnásobný počet políček, na koních je postup přece jen rychlejší :).
V lese jsme odehráli například hru nazvanou hadovité kaktusy, která prověřila dva aspekty týmů – obratnost jejich jednotlivců a v druhé části i schopnost spolupracovat v týmu a vymyslet tu nejlepší strategii. Koňové od Velkých zvítězili v této hře, stejně jako Pírka u Malých. Další hry, které jsme dnes s dětmi zahráli jsou: kradení šátku, stavění vesniček, rybolov, volba cesty podle instinktu, ústa k mrtvým a kradení granátu. Nesmíme také opomenout hru na čtvrtého lupiče, která s sebou přinesla možnost přímo zabránit v rámci hry zisku bodu libovolně zvolenému týmu. Naši táborníci tuto příležitost nejčastěji uplatnili proti týmu Banditů, který tím pádem skončil až na děleném pátém místě. Vyhráli Rinnegato. Celkově dnešní den u Velkých ovládl tým Koňové, tři týmy dopadli čtvrtého zloděje. U Malých den ovládl tým Mustangů a čtvrtého zloděje dopadli dva týmy.
Po nástupu a večerní bance začal salon. Všechny děti si nejprve potřebovaly vyměnit za táborové peníze žetony a následně mohly začít zkoušet své štěstí ve hrách, jako je například: black jack, ruleta, kostkový poker, prší, vyšší bere, sportka, hod kostkami, kolo štěstí apod. Zároveň se mohly všechny děti za menší obnos táborových peněz občerstvit u baru výbornými koktejly. Naši barmani měli plné ruce práce, aby stihli splnit objednávky všem v dlouhé frontě :).
K obědu kuchaři připravili rajskou omáčku s masovými koulemi a knedlíkem, k večeři rizoto. Jak rychle se týmům podaří dopadnout dalšího, tj. pátého zloděje?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme