www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Čtvrtek 11.7.2019

Čtvrtek 11.7.2019

Noc v lese přečkali naši piráti v pořádku. Ráno jsme jim dovezli snídani a předali balíčky s jídlem na tento den. Všichni společně se hned ráno přesunuli do 4km vzdálené Ledče nad Sázavou. V devět hodin nám bylo dovezeno 18 kánoí se vším příslušenstvím, 3 kánoe na jeden oddíl, a vše bylo v tu chvíli jasné. Druhý den bude plný vodáctví, cílem našich pirátů je tábor, který leží přímo u Sázavy. Všichni byli ze začátku překvapeni, nikdo tohle nečekal  .

Do druhého dne se promítla ta část celotáborovky, při které se týmy snažily získat co nejvíce dílků do skládačky lodi. Každý tým dostal kromě vodácké mapy připravené šifry, pod kterými byly skryty otázky, na které musely týmy správně odpovědět. Když se jim to podařilo, ubránili své včera získané zlato před útočníky. Zlato totiž musí nejdříve dovést zpět do místa, ze kterého se vypravili, a protože se rozkřiklo, jak bohatí jsou, čekají je hned čtyři přepadení. Šifry byly vytvořeny pro každý tým zvlášť, podle počtu chybějících dílků chyběl v textu i určitý počet písmen. Otázkou tedy bylo, zde se týmům vůbec podaří rozluštit, co mají dělat a kde daný úkol hledat.

Prvotně je důležité zmínit, že všem posádkám se bez úhony podařilo dorazit do cíle. Cesta byla ještě ozvláštněna tzv.časovkami, při kterých mohly týmy získat bonusové zlato za první tři místa.

Malý dnešní dopoledne hráli pár “srandaher” na jednotlivce a odpoledne vyrazili vláčkem do Zruče nad Sázavou na výlet  . Velký dorazili do tábora cca kolem čtvrté hodiny odpolední, vyšlo jim na plavbu příjemné počasí, za což jsme byli moc rádi.

K večeři byla minutka s hranolkami a večer táborák. Zítra nás čeká uz poslední celý den letošního tábora. Proč to každý rok tak letí?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme