www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Čtvrtek 4.7.2019

Čtvrteční dopoledne jsme věnovali hlavně nácviku jízdy na kánoi, tuto dovednost budou totiž naši piráti ještě určitě potřebovat, protože je v příštích dnech čeká dlouhá hra na vodě. Všichni si tedy vyzkoušeli jízdu na řece v kánoi a naučili se základy vodáctví. Malý jsme svezli na pramicích a každý si vyzkoušel pádlovat. Souběžně s nácvikem Velký hráli taktickou hru odvozenou od hodností pirátů, při které se rodily opravdu zajímavé strategie – ne vždy však zcela úspěšné 🙂 . Malý strávili velkou část dopoledne v lese, kde si stavěli pirátská doupata, moc je to bavilo.

K obědu jsme si pochutnali na vepřovém vrabci s knedlíkem a zelím. Odpolední klid si děti zpestřily nákupem v našem soukromém krámku a poté jsme hráli celý tábor společně hru „Kurděje“, což je nemoc, při které nemocnému vypadávají vlasy a zuby. Týmy si vzájemně kradly získané fáborky, které symbolizovaly právě vypadávající vlasy. Poté jsme se přesunuli k příběhovým hrám – Jim si koupil loď a shání posádku (hra na šikovnost a soustředěnost), naši bukanýři si zvykají na nový život na pirátské lodi a snaží se se na lodi vyhýbat problémům (skládačka s motivem lodi) a pirát, který utekl z vězení, měl po vyhraném pěstním souboji právo prohledat oblečení svého protivníka, našel zvací dopis od královské rodiny, kde stojí, aby se dostavil pro odměnu, náš pirát si tedy obléká jeho oblečení a vydává se za svého padlého nepřítele (zábavná hra s přetahováním trička z jednoho člena na druhého a překonávání vytyčeného území tímto způsobem). Jelikož Velkým trvala skládačka poměrně dost dlouho 🙂 , odehráli Malý během té doby další dvě hry.

Večeře byla pro všechny velkým překvapením, kuchaři totiž vydávali našim pirátům jen chleba s máslem a solí. Uprostřed jídelny ale hodovali tři vedoucí na pečených kuřatech, jednalo se o divadelní scénku, která uvedla nadcházející hodiny. Naše piráty totiž čeká dnes v noci tzv. den otočený naruby. Spát půjdou Velký kolem čtvrté hodiny ranní (Malý měli večerku o půlnoci). Všichni si na ohni připravili kuřata s brambory (Malým pomohli samozřejmě vedoucí). Velký si s vařením opravdu vyhráli, protože chuť pokrmů byla hodnocena 🙂 . Malý si v noci po jídle zahráli jednu hru, zazpívali si u ohně a poté šli spát. Velký budou hrát několik her, zrovna teď běhají po táboře a snaží se obsadit co nejvíce vyznačených pozic na mapě tábora. Zítra bude samozřejmě posunutý budíček.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme