www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Čtvrtek 8.7.

Po tradičním ranním rituálu proběhla v táboře pro všechny děti oblíbená turnajová hra Trojnožka. Aby hra rychle odsýpala, tak jsme vytvořili dokonce tři hrací kruhy se třemi trojnožkami. Velcí si navíc zahráli i známou hru Míč letí, kterou již dříve hráli Malý. Následně si všechny děti zahrály běhací hru, při které se snažily najít rozbitý transformátor (papírky umístěné na stromech). Zatímco Velký dohrávali turnajové hry, stihli Malý odehrát štafetový závod. Styl běhu pro překonání jejich trasy jim určoval los (popředu, pozadu, žabáci, rak). K obědu jsme si pochutnali na jednom z nejoblíbenějších jídel tábora, táborské baště (bramborový knedlík, špenát, vepřové maso, uzené maso, párek).
Po poledním klidu si všechny týmy zahrály taktickou hru, kdy se snažily ostatním týmům otočit obarvené kachličky v jejich území. Jedna strana kachličky byla obarvena na červenou, což představovalo den na kolonizované planetě, druhá na modrou, což značilo noc. Při této hře se poprvé projevily aliance mezi týmy, u Malých se spojili Ufoni s Marťánky proti Planetkám s Meteority. Při této hře nás přepadl mírný déšt, před kterým jsme se schovali do lesa. Zde se děti snažily postavit solární panely, které představovaly papírky navěšené na stromech. Ty ale děti směly sebrat pouze ústy, bez použití rukou. To byla sranda 😀 . Déšt mezitím ustal, a proto jsme se mohli vrátit zpět do tábora na další hru. Děti během ní natrénovaly spolupráci při zavádění zkušebních vrtů.
Po těchto hrách měly mít všechny děti osobní volno, místo toho ale vyzvaly vedoucí na zápas ve fotbale. Po nelehkém souboji vyhráli vedoucí 4:2, zázračně se jim podařilo smazat dvougólovou ztrátu. Musíte příště víc fandit, aby se štěstí naklonilo i na stranu dětí 😉 .
Cenou útěchy byla dětem večeře v podobě špaget se sýrovou omáčkou. Po večeři se nám silně rozpršelo, což bohužel zrušilo večerní nástup i dnešní hlídku. Déšť ale i přes svou vydatnost netrval dlouho. Blýskalo se až v dáli. Nyní je venku klid a my věříme, že celá dnešní noc proběhne s ohledem na počasí v poklidu.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme