www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 12.7.2020

Nedělní ráno je na Čmeláku poklidnější (posunutý budíček, nejsou rozcvičky) a dnešní neděle byla díky včerejší velmi podařené diskotéce opravdu klidná 🙂 .

Velký od snídaně až po oběd hráli turnajovku Co na to Čmelák (Pět proti pěti), kterou vyhrál tým Lonģ a svými odpověďmi jste ji pomohli připravit i vy 😉 . Malý hráli dopoledne jako turnajovku táborového Loskutáka, nejvíce vajec mu ukradli a turnaj vyhráli Hůlky. Následovaly dvě hry v lese, při kterých děti prokázaly svou rychlost a paměť. Po obědě (filé s brambory) a poledním klidu jsme odehráli dvě příběhové hry v táboře Malý a Velký dohromady.

Následovala loutková představení, jednalo se o premiéru tohoto typu divadla na našem táboře a musíme říct, že se loutky a kulisy dětem náramně povedly 🙂 . Děj byl ovšem všelijaký 😀 , musel se odehrávat ve starověké Číně a většina týmů zvolila jako žánr pohádku, kde se objevoval čínský drak.

Místo přenosu rýže jsme přijali výzvu od dětí k fotbalovému zápasu, samozřejmě muselo se hrát o něco – prohraný tým musel brodit Sázavu. Vyhráli vedoucí 2:1, takže tým dětí musel ještě před večeří brodit 🙂 . K večeři byla bramboračka, protože večer byl táborák a děti si opékaly buřty, zpívalo a hrálo se na kytaru. Táborák zakončila oblíbená táboráková hra. Dobrou noc 🙂 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme