www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 7.7. 2019

V neděli je každý rok odložený budíček, a tak i letos děti dnes nemusely chodit na rozcvičku a snídaně byla přichystána na devátou hodinu ranní. Hned po snídani jsme se všichni vydali do blízkého lesa a hráli jsme tam delší hru nazvanou Obchod. Cílem bylo nakoupit a pak zase prodat suroviny za dobrý kurz a v dobrém poměru, nebýt cestou okraden ani zlodějem ani celníkem (zabavoval zboží přenášené na černém trhu) a vydělat tak co nejvíce peněz. Největším výnosem ze startovní sumy 1.000 dolarů bylo ohromných 18.000.000 dolarů, gratulace Radkovi 😉 . Ovšem je nutné zmínit, že všichni tuto hru hráli s velkým nasazením, za což si zaslouží poklonu.

Po návratu do tábora jsme si moc pochutnali na táborské baště (tři druhy masa, br. knedlík a špenát) a těšili se na zasloužený „poledňák“. Odpoledne naše piráty čekal dvoufázový závod na lodích – rozjížďka na kánoích a hlavní závod na pramicích. Gurmánským Pirátům se podařil skvělý obrat, kdy v rozjížďce skončili poslední a nakonec celkově tento závod vyhráli 🙂 . Dnešní příběhové hry byly odehrány poměrně rychle – Jim a jeho parta se ve zdraví dostali na pobřeží, kde dokonce našli úkryt, jelikož ale nemají žádné potraviny ani zásoby střelného prachu, musejí se nyní vydat nepostřehnuti zpět do lodi (k ruličce byly přivázány provázky, každý člen týmu chytil jeden provázek, takto museli přenést na ruličce míček po vyznačené trase, šlo tedy hlavně o dobrou souhru), naši bývalí bukanýři – nyní již bezesporu piráti – objevili na ostrově trosečníka, který má představu o místě pokladu, musejí si u něj nejdříve vybudovat důvěru, aby jim tajemství prozradil (my jsme vzájemnou důvěru mezi členy jednotlivých týmů testovali například tak, že v území bylo několik lahví, které museli získat následovně – jeden člen se položí na lana a zbytek ho musí takto k lahvím přenést, aby se nedotkl země), náš již podruhé uprchlý vězeň k sobě přibral při druhém útěku i další piráty, společně se jim podařilo obsadit jednu loď a vydávají se za tajemným pokladem ve starověkém chrámu v Jižní Americe (podle indicií, které týmy získaly po obětování některých svých členů, musel zbytek vymyslet klíčové slovo).

K večeři se děti mohly těšit na rybí prsty s kaší, po večerním nástupu a výběru dalších dílků do skládaček lodí začala diskotéka, takto hojná účast na diskotéce už dlouho nebyla 🙂 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme