www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

O nás

Heslem táborů Čmelák je připravená celotáborová hra, která nás provází celých 14 dní každý den. Naše hry vytváříme tak, aby děti přenesly do historie, budoucnosti, fantasy světů nebo jiných tematických linek podle tématu celotáborovky. Zkrátka chceme, aby nás toto téma provázelo po celý den. Hrajeme jak léty ověřené, oblíbené hry, tak i úplně nové hry, které vymýšlíme na míru ušité celotáborové hře.

Děti rozdělujeme na tzv. Malé (cca pod 10 let) a Velké – kamarády samozřejmě řadíme do stejné věkové skupiny 🙂 – což ale neznamená, že tyto skupiny fungují odděleně, naopak. Většinu her hrajeme společně jako celý tábor, jen Malý soutěží pouze se svojí věkovou skupinou a Velcí také. Obě skupiny dětí jsou dále rozděleny do několika družstev a dostanou svého vedoucího, který mimo jiné slouží jako týmový trenér nebo mentor a snaží se děti neustále povzbuzovat. Týmy pak mezi sebou soutěží a soupeří v nejrůznějších hrách po celých čtrnáct dní. Většinu her každý rok naše organizační skupina vymýšlí nové, a proto i děti, které s námi jezdí už několik let, se mají stále na co těšit. Celý tábor pojímáme tak, abychom děti v rámci her něco naučili, povzbudili soutěživost i týmového ducha. A právě proto u sebe mají svého vedoucího, který s týmem doslova žije a někdy má i možnost zapojit se do hry přímo s dětmi a ovlivnit tak výsledné skóre. V průběhu tábora se také vydáváme mimo hranice táborové základny v rámci celodenního výletu. I tento výlet vždy souvisí s celotáborovkou, a tím pádem naše výlety nejsou jen procházkou po okolí 😉 .

Typickým znakem táborů Čmelák je každoroční překvapení v rámci hry, což jsou události, které se neopakují každý rok. Ostřílení táborníci je nazývají „Kuboviny“ 🙂 . Jedná se například o vyrážení na výlet ve velmi brzkých hodinách, putování přes noc nebo několikahodinové hry.

Náš tým pro rok 2023 se zatím formuje, většina bude určitě stejná jako minulé roky. Seznam doplníme, jakmile budeme mít tým kompletní.

Kuba, 30 let, hlavní vedoucí I. turnusKristina, 20 let, hlavní vedoucí II. turnus
Na Tábory Čmelák jezdím od prvního ročníku a nyní zajišťuji kompletní program děti tak, aby každý den byl na táboře zajímavý.Na Tábory Čmelák jezdím od narození :-). Mám vystudované pedagogické minimum a práce s dětmi mě naplňuje.
Míra, 67 let, zakladatelBára, 34 let, animátorka
Tábory Čmelák jsem založil v roce 2002 a několik let jsem se staral o jeho chod. Nyní jsem organizaci předal dětem (Kuba a Kristina) a na táboře jsem jejich pravá ruka.Na Tábory Čmelák jezdím od roku 2002 a prošla jsem si všemi rolemi. Nyní se starám o to, aby vše bylo připraveno do nejmenšího detailu :-).
Vedoucí
Petr, 27 let, 6x na táboře ČmelákLukáš, 21 let, 10x na táboře Čmelák
Palec, 30 let, 4x na táboře ČmelákPřemek, 27 let, 6x na táboře Čmelák
Pavlík, 20 let, 12x na táboře ČmelákVojta, 20 let, 10x na táboře Čmelák
Bára, 23 let, 15x na táboře ČmelákAnička, 24 let, 5x na táboře Čmelák
Václav, 20 let, 8x na táboře ČmelákMarťa, 20 let, 4x na táboře Čmelák
Anička, 20 let, 7x na táboře ČmelákLucka - zdravotnice, 27 let, 2x na táboře Čmelák
Praktikanti
David, 18 let, 3x na táboře ČmelákTom, 18 let, 8x na táboře Čmelák
Ctimír, 18 let, 10x na táboře ČmelákHonza, 17 let, 7x na táboře Čmelák
 
Týna, 18 let, 10x na táboře ČmelákEma, 17 let, 5x na táboře Čmelák
tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme