www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

O nás

Heslem táborů Čmelák je připravená celotáborová hra, která nás provází celých 14 dní každý den. Naše hry vytváříme tak, aby děti přenesly do historie, budoucnosti, fantasy světů nebo jiných tematických linek podle tématu celotáborovky. Zkrátka chceme, aby nás toto téma provázelo po celý den. Hrajeme jak léty ověřené, oblíbené hry, tak i úplně nové hry, které vymýšlíme na míru ušité celotáborové hře.

Děti rozdělujeme na tzv. Malé (cca pod 10 let) a Velké – kamarády samozřejmě řadíme do stejné věkové skupiny 🙂 – což ale neznamená, že tyto skupiny fungují odděleně, naopak. Většinu her hrajeme společně jako celý tábor, jen Malý soutěží pouze se svojí věkovou skupinou a Velcí také. Obě skupiny dětí jsou dále rozděleny do několika družstev a dostanou svého vedoucího, který mimo jiné slouží jako týmový trenér nebo mentor a snaží se děti neustále povzbuzovat. Týmy pak mezi sebou soutěží a soupeří v nejrůznějších hrách po celých čtrnáct dní. Většinu her každý rok naše organizační skupina vymýšlí nové, a proto i děti, které s námi jezdí už několik let, se mají stále na co těšit. Celý tábor pojímáme tak, abychom děti v rámci her něco naučili, povzbudili soutěživost i týmového ducha. A právě proto u sebe mají svého vedoucího, který s týmem doslova žije a někdy má i možnost zapojit se do hry přímo s dětmi a ovlivnit tak výsledné skóre. V průběhu tábora se také vydáváme mimo hranice táborové základny v rámci celodenního výletu. I tento výlet vždy souvisí s celotáborovkou, a tím pádem naše výlety nejsou jen procházkou po okolí 😉 .

Typickým znakem táborů Čmelák je každoroční překvapení v rámci hry, což jsou události, které se neopakují každý rok. Ostřílení táborníci je nazývají “Kuboviny” 🙂 . Jedná se například o vyrážení na výlet ve velmi brzkých hodinách, putování přes noc nebo několikahodinové hry.

Jakub Šoukal

Barbora Šoukalová

Kristina Šoukalová

Miroslav Šoukal

31 let

35 let

21 let

69 let

Hlavní pořadatel

Hlavní zdravotnice

Hlavní vedoucí II. turnus

Zakladatel

Náš tým pro rok 2024 se zatím formuje, většina bude určitě stejná jako minulé roky. Seznam doplníme, jakmile budeme mít tým kompletní.

Dětský tábor


Dětský tábor

 

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme