www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pátek 2.7.2021

Jubilejní 20. ročník letních dětských táborů Čmelák je již oficiálně odstartován! Čekají nás dva týdny plné zábavy, her, překvapení, dobrého jídla, smíchu i únavy a také tvoření nových přátelství, ze kterých některá určitě přetrvají 🙂 . Těšíte se? My už jsme odpočítávali dny a doufáme, že děti to tak měly taky 😉 .
Letošní celotáborová hra je pojmenována Kolonizace Marsu a je to poprvé, co se Čmelák vydává do budoucnosti. Při vymýšlení struktury hry jsme se inspirovali reálnými scénáři letu na Mars a snažíme se celý proces dětem přednést tak, jak by se opravdu jednou mohl stát 🙂 . Komu se na Čmelákovi povede přivézt na konci tábora nejvíce lidí na Mars? Naším pravidelným zpravodajstvím se vám pokusíme celý zážitek co nejlépe přiblížit.

A co se tedy vlastně dnes dělo? Na to, že děti dorazily do tábora až před večeří, tak se toho událo už poměrně dost 🙂 , aneb přesně to je na našem táboře zvykem 😉 .
Po dodržení všech hygienických opatření jsme se stali uzavřenou skupinou, odložili jsme roušky a přírodu si budeme užívat se vším všudy. Po příjezdu se děti rozdělily do chatek a hned šly na večeři, ke které byly již tradiční boloňské špagety se sýrem. Následovalo vybalovaní a také první oficiální nástup, který proběhl již bez deště. Zde se naši budoucí kosmonauti dozvěděli detaily o průběhu dne a základní schéma celotáborovky. Poté již proběhlo rozdělení do týmů u Velkých, které bylo letos netradiční. Týmy si děti vybíraly defacto samy podle anonymního, kraťoučkého dotazníku, který každé dítě vyplnilo již v autobuse cestou na tábor. Nejdříve byly ke kapitánům týmů přiřazeni jejich oddíloví vedoucí, kteří budou ve hře představovat jejich sponzory na Zemi. Následně došlo k výběru samotného týmu podle odpovědí na dotazník. Malý se budou rozřazovat zítra běžným způsobem, dnešní den pro ně byl hlavně seznamovací a vybalovací 🙂 .
Děti se také dozvěděly, že se teprve musí stát kosmonauty, než se vůbec budou moci do vesmíru vydat. A že je tedy nejprve čeká výcvik, který začíná hned dnes večer tzv. výsadkem. Každý astronaut totiž musí mít kurz přežití, aby, až bude přistávat na Zemi, si uměl poradit v jakékoliv situaci, která by mohla nastat. Děti jsme tedy poslali se na výsadek připravit a následně jsme je se zavázanýma očima odvezli na nedaleké místo, ze kterého se musely vrátit zpět do tábora. První vypuštěné týmy už se úspěšně vrátily, tak věříme, že všichni splní tuto část výcviku 🙂 . Tato akce je také skvělou příležitostí k rychlému seznámí se v rámci týmu, ve kterém je u Velkých v každém 10 dětí, co říkáte? Malý již samozřejmě spinkají a noční výsadek se jich netýkal. To až za pár let pojedou k Velkým, si také užijí podobné srandy, které jsou jedním z typických znaků LDT Čmelák 😉 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme