www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pátek 5.7.2019

Včerejší noc byla pro naše piráty náročná, proto byl dnešní program ochuzen pro Velké o celý dopolední program, budíček byl totiž vzhledem k velice pozdní večerce (4 hodiny ráno) posunut až na čas oběda (12:30). Malý vstávali po své večerce (24:00) normálně na snídani, která byla ovšem připravena až na 10:00, a odehráli dopoledne dvě klidné hry (jednu vědomostní a jednu na dobrou paměť). Po obědě následoval navíc klasický odpolední klid do tří hodin.

Poté pokračoval již běžný program tří příběhových her – Jimova nově najatá posádka se vzbouřila, protože očekávala, že objeví poklad mnohem dříve, navíc Jim a jeho kamarádi, kteří se s ním vydali na toto dobrodružství, stojí proti výrazné přesile (kroket ozvláštněn „úrazy“ jednotlivých členů týmu – němý, slepý, bezruký a beznohý – poukazoval na složitost celé situace), naši bývalí bukanýři si osvojují rychle pirátské způsoby a během jedné plavby se dozví tajemství o legendárním pokladu tří kapitánů, chtějí ho získat jen sami pro sebe a proto se rozhodnou zabít původní posádku (hru jsme hráli na třech stanovištích, při čemž na každém se uskutečnil jeden „souboj“), loď uprchlého piráta bohužel celá vybuchla a posádka skončila v moři plném žraloků (naplňování kelímků a přefoukávání míčku z jednoho na druhý symbolizovalo snahu se žralokům vyhnout).

K obědu se dnes zaprášilo po dukátových buchtičkách se šodó a k večeři jsme si pochutnali na smaženém sýru s americkým bramborem. Po večeři následoval již zažitý nástup v oblecích – vyhlášení dnešních a nočních výsledků 🙂 , výběr dílků do skládaček lodí a vydávání zlata.

Chtěli bychom ještě závěrem pogratulovat týmu Rudá Bouře od Malých, kterému se dnes velice dařilo a poprvé získal celkové vítezství z dnešního dopoledního (+ nočního) bloku her, aneb všechno jde, když se chce 🙂 ! Držíme palce všem do dalších bojů. Náš tábor je totiž zakončen celodeňákem, ve kterém mohou uspět i ti, kterým se třeba během tábora nedařilo zcela stoprocentně, takže nic není ztraceno! Neztrácejte naději a bojujte až do konce 😉 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme