www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pátek 9.7.

Počasí se nám dopoledne ještě příliš neumoudřilo, střídavě pršelo i svítilo sluníčko. Proto se Velký hned po snídani přesunuli do jídelny na vědomostní hru ve stylu Jste slabší, máte padáka. Otázky byly z okruhů biologie, chemie a fyziky, což jsou témata, která by měl bravurně ovládat každý astronaut. Nejzběhlejšími se v těchto oblastech ukázali být Lajky ?.
Malý mezitím obcházeli několik stanovišť s úkoly a snažili se zde porazit vedoucího nebo získat co nejvíce bodů. Na stanovištích se hrála střihaná, kimova hra, kostky a karetní hra Dobble. Všechny tyto stanoviště děti obešly velice rychle, proto si navíc ještě zahrály hru Mince. Děti při ní musely utvořit dvojice, jeden člen si zavázal oči a druhý byl navigátor. Jeho úkolem bylo provést slepce po vyznačeném území, navést ho k minci ležící na zemi a zpět. Kdo jich za 2 minuty nasbíral nejvíce, vyhrál. V této hře se nejvíce dařilo Ufonům ?.
Ještě před obědem Malý i Velký stihli jednu společnou hru, kdy procházeli nelehkou trasou a snažili se při tom v jedné ruce udržet ruličku s pingpongovým míčkem tak, aby jim míček nespadnul. Na trase byly také záchytná místa, která značila, kolik bodů jaký člen týmu dostane, spadne-li mu míček ještě před cílem.
K obědu jsme si pochutnali na smaženém sýru s americkými bramborami. O přídavky nebyla nouze a kýbl na zbytky zůstal prázdný 😀 .
O poledním klidu se počasí výrazně zlepšilo, takže jsme se vydali na cestu do “velkého gamebook lesa” vzdáleného cca 30min chůzí, kde jsme si zahráli, jako již každoročně, Velkou klasickou hru. Při té je zapotřebí rovné, velké území, proto to dnes bylo i s malinkatým výletem ? . Hra je typická tím, že svým pojetím vybízí děti, aby si mezi sebou vytvořili aliance, které jim často vydrží až do konce tábora 😉 . Les jsme využili i pro další dvě odpolední hry. Děti si vyzkoušely přesouvání tenisového míčku do kotlíku za pomocí nohou a Velký se navíc zapotili u nelehkého matematického příkladu.
Dnešní večeře byla výtečná, jahodové a meruňkové kynuté knedlíky ? .
Při večerním nástupu v oblecích klasicky probělo vyhlášení výsledků, které se dnes nesly v duchu jednobodových rozdílů. Ač to dnes bylo opravdu těsné, u Malých stále vedou Ufoni a u Velkých Lajky. Zahýbou v dalších dnech nějak pořadím dnes vytvořené aliance?
Hlídky jsou dnes poctivě opět na svých pozicích 🙂 . Předpověď je na noc bez dešťů, takže věříme, že se při hlídání tábora dnes vystřídá celý oddíl.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme