www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 1.7.2019

První celý den na Čmeláku je již skoro celý za námi a už teď je nám jasné, že těch 14 dní opět uteče jako voda. Jak je již zvykem, začali jsme den snídaní ve formě švédských stolů. Dopoledne i odpoledne jsme odehráli tři tematické hry. Naši piráti se naučili například rýmovat, což byla jedna z domén právě pirátů, otestovali jsme jejich paměť a také šikovnost při házení a chytání na dlouhou vzdálenost (námořní míle). Po obědě (čína s rýží) a poledním klidu jsme shlédli tři připravená úvodní divadla na tři hlavní dějové linky. Každý tento příběh se váže k jednomu ostrovu s pokladem nakresleným na mapě, úkolem týmů je se co nejrychleji dostat k pokladu na každém ostrově. Postup na mapě je odvozen od získaných bodů během odpoledních her, které Velký hrají všechny tři najednou a záleží tedy i na jejich taktice – „Jakou příběhovou hru půjdeme hrát jako první, abychom si co nejvíce polepšili na mapě, jaká bude následovat? Hlavně se musíme rychle přesouvat mezi hrami, abychom zbytečně neztráceli čas.“ Vytvoří se nám na táboře nějaké aliance, nebo si každý pojede tzv. na vlastní triko 🙂 ? Vydrží tyto aliance po celý tábor, nebo dojde třeba i k nějaké zradě? To všechno nám odkryje následujících 12 dní.

Dějové linky se budou postupně každý den rozvíjet, dnešní divadelní úvod nás krásně přenesl do té správné atmosféry. Například jeden příběh je o Jimovi a jeho matce, se kterou vedou hostinec. Jednou do dveří vrazí neurvalý pirát a chce se u nich ubytovat, v ruce drží záhadnou truhlu. Po pár dnech piráta navštíví skupina několika jiných pirátů a Jim po jejich odchodu nalezne našeho piráta mrtvého. Rozhodnou se s matkou ho prohledat a v jedné jeho kapse naleznou klíč – klíč od té truhly, třeba v ní bude zlato! Po odemknutí v ní naleznou mapu se zakresleným pokladem. Další příběh je o odsouzeném pirátovi, kterému se podaří utéct z vězení, a poslední příběh je o bukanýřích. Dokážete odhadnout, jak budou jednotlivé příběhy pokračovat?

Všechny tři příběhy jsou převedeny do herní podoby. Malý hrají jednodušeji, jednu hru za druhou všichni spolu. Na jednom herním stanovišti se tedy může najednou sejít i 11 týmů!

Počasí dnes bylo trochu bláznivé, ale vlastně nám přálo, protože začalo pršet až před večeří po odehrání všech her. Pršelo hodně, ale alespoň se příjemně osvěžil vzduch. K večeři jsme si pochutnali na lívancích. Nyní už se počasí uklidnilo, a tak brzy začnou hlídky. Podaří se jim uhlídat vlajky všech týmů?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme