www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 11.7.

Kvůli noční hře byl budíček dnes posunutý na 8:45 a nebyla rozcvička. Snídaně byla klasicky podávána formou švédských stolů se specialitou toustů 🤩.

Při ranním uctíváni hory jsme stihli připravit první dnešní hru. Potřebovali jsme ke hře 12 chatek, do každé jsme umístili 4 stejné indicie 📄. Podle indicií měly týmy vyjít z chatky určitým stylem a přijít tak ke Kubovi, který jim řekl, jestli indicie rozluštily správně nebo ne. Všichni se museli hodněkrát vrátit, než na to přišli a nebo si dokonce koupit nápovědu 💵.
Další dvě hry byly krátké. Obě byly tématicky laděné a jedna z nich byla simulací přenášení zraněného na horách, kde často není dostupnost vrtulníkem, takže je potřeba si poradit 🤨.
K obědu přišlo konečně na řadu dlouho očekávané jídlo, táborská bašta. Hodně dětí si šlo přidat a všem moc chutnalo 👍.
Polední klid trval až do 16hod, protože další hra byla fyzicky náročnější 😜. Děti odešly kousek od tábora, kde bylo připraveno pro Velký 40 a pro Malý 12 věcí. Musely zdolat kopec a přenést všechny věci. Háček byl v tom, že každý člen týmu mohl vzít pouze jednu věc a chodilo se po pětici (Velký) anebo trojici (Malý). Dolů se skupinky vracely vždy spojené lanem, aby někoho nenapadlo se střemhlav rozběhnout z kopce dolů 🤦‍♀️😅. Tato hra letos představovala výstup na (mnohými považovanou) nejtěžší horu světa, K2 🏔️ a mimochodem jsme ji poprvé hráli na Čmeláku v roce 2002 😮. To jsme ještě já (Bára) i Kuba byli u Velkých dětí a proháněli jsme našeho soutěživého ducha každý v jiném týmu do šíleného kopce, a to v kuse bez odpočinku, blázni 😅.
Velký po návratu do tábora stavěli most přes náš potůček, který měl udržet celý oddíl, a Malý stavěli domečky v lese 😍.
Domácí dukátové buchtičky se šodó byly zaslouženou odměnou pro naše horolezce po dnešním náročném odpoledni 💪. Po večeři Velký ještě dodělávali mosty a Malý si udělali večerní nástup. Po dnešku jsou na prvním místě u Velkých stále M-K9 a u Malých Dobrodružci 🥳.
Tábor už se před časem překlopil do své druhé půlky 😳😔 a my se už za dva dny dozvíme, kdo se letos dostane na náš prestižní Kámen vítězů 🏆😊.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme