www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 11.7.

Kvůli noční hře byl budíček dnes posunutý na 8:45 a nebyla rozcvička. Snídaně byla klasicky podávána formou švédských stolů se specialitou toustů ?.

Při ranním uctíváni hory jsme stihli připravit první dnešní hru. Potřebovali jsme ke hře 12 chatek, do každé jsme umístili 4 stejné indicie ?. Podle indicií měly týmy vyjít z chatky určitým stylem a přijít tak ke Kubovi, který jim řekl, jestli indicie rozluštily správně nebo ne. Všichni se museli hodněkrát vrátit, než na to přišli a nebo si dokonce koupit nápovědu ?.
Další dvě hry byly krátké. Obě byly tématicky laděné a jedna z nich byla simulací přenášení zraněného na horách, kde často není dostupnost vrtulníkem, takže je potřeba si poradit ?.
K obědu přišlo konečně na řadu dlouho očekávané jídlo, táborská bašta. Hodně dětí si šlo přidat a všem moc chutnalo ?.
Polední klid trval až do 16hod, protože další hra byla fyzicky náročnější ?. Děti odešly kousek od tábora, kde bylo připraveno pro Velký 40 a pro Malý 12 věcí. Musely zdolat kopec a přenést všechny věci. Háček byl v tom, že každý člen týmu mohl vzít pouze jednu věc a chodilo se po pětici (Velký) anebo trojici (Malý). Dolů se skupinky vracely vždy spojené lanem, aby někoho nenapadlo se střemhlav rozběhnout z kopce dolů ?‍♀️?. Tato hra letos představovala výstup na (mnohými považovanou) nejtěžší horu světa, K2 ?️ a mimochodem jsme ji poprvé hráli na Čmeláku v roce 2002 ?. To jsme ještě já (Bára) i Kuba byli u Velkých dětí a proháněli jsme našeho soutěživého ducha každý v jiném týmu do šíleného kopce, a to v kuse bez odpočinku, blázni ?.
Velký po návratu do tábora stavěli most přes náš potůček, který měl udržet celý oddíl, a Malý stavěli domečky v lese ?.
Domácí dukátové buchtičky se šodó byly zaslouženou odměnou pro naše horolezce po dnešním náročném odpoledni ?. Po večeři Velký ještě dodělávali mosty a Malý si udělali večerní nástup. Po dnešku jsou na prvním místě u Velkých stále M-K9 a u Malých Dobrodružci ?.
Tábor už se před časem překlopil do své druhé půlky ?? a my se už za dva dny dozvíme, kdo se letos dostane na náš prestižní Kámen vítězů ??.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme