www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 12.7.

Počasí se nám opět umoudřilo po propršené noci a ráno nás uvítalo sluníčko, které vydrželo na nebi celý den 🙂 . Dnešní ranní rituál zůstal neměnný, ovšem dopoledne jsme zaplnili rovnou 10 různými hrami. Děti se na jednotlivých stanovištích střídaly po skupinách, v každé byl jeden člen každého týmu. Hry byly rychlé a kolikrát i vtipné 😀 . Při jedné bylo například úkolem sníst co nejdříve sušenku položenou na čele, ale pozor, bez použití rukou 😉 . Dále si děti vyzkoušely známé otáčení kelímků hodem, otáčení pivních podtácků na stole, foukání pingpongáče po stole do kotlíků na zemi a další.
K obědu jsme si pochutnali na guláši s houskovým knedlíkem, mňam 🙂 . Po jídle měly děti do večera volno, měly tak možnost užít si klidný poledňák a nabrat síly do dalších dní se Čmelákem. Následně nacvičovaly svá večerní vystoupení, pilovaly detaily a chystaly se na karneval 😉 . V půl šesté jsme se všichni sešli před jídelnou. Byli mezi námi marťani, kosmonauti, černá díra, satelit, hvězdná obloha nebo třeba i Elon Musk 😀 .
Karneval začal ve vyzdobené jídelně přípravou tortil a palačinek. Každý tým si den předem vybral ingredience, které chce na obojí jídlo použít. Následná příprava, zdobení a prezentace byla čistě na nich. V časovém limitu museli mít všichni svůj stánek hotový (maso do tortil a palačinky samotné dostaly děti již hotové 😉 ), porota poté hodnotila, jak se jim který stánek vizuálně líbí. Po hodnocení se děti mohly pustit do jídla, mohly obcházet všechny stánky a zkoušet různé kombinace, které připravily ostatní týmy ? . Každý stánek byl navíc ozdoben melounem a ananasem vykrajenými podle kreativity dětí. Byla to dobrota ? . Když dětem slehlo, byl čas na představení. Byla to kosmická podívaná v rytmu latinskoamerických tanců, jakou svět ještě neviděl ??? .
Večerní program volně přešel ve volnou zábavu, diskotéku. Parket roztančily všechny děti a nadšení v jejich očích bylo nad zlato ? . Po deváté hodině ještě přišlo na řadu poslední vystoupení, překvapení, které si připravily pro děti vedoucí. Nastoupili jsme na parket na znělku ze Stardance a zatančili choreografii v rytmu paso doble na hudbu z Hvězdných válek. Dětem se asi náš tanec líbil a vyzvali nás k přídavku 😀 . Trochu nás to překvapilo, protože jsme samozřejmě neměli nic dalšího připravené, tak jsme naši krátkou choreografii vystřihli ještě jednou ?‍♀️? . Diskotéka pak pokračovala pro Velké dokonce až do jedné hodiny ??.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme