www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 13.7.2020

Pondělní ráno bylo opět v něčem výjimečné, po budíčku, rozcvičce a mytí rukou se děti odebraly na první jídlo dne, kde mohly začít tušit, že dnešním jídlem, se budeme chtít přiblížit Číně 😉 . Nazvali jsme tento den rýžovým dnem a k snídani jsme všichni měli rýžový nákyp 🙂 .

Následovaly turnajovky – Velký hráli Sesuv půdy, během kterého stihli i včerejší večerní přenos rýže, Malý si zahráli Co na to Čmelák a do oběda také ještě stihli včerejší přenos rýže. Včerejší den tedy vyhráli Nudláci a Číňánci. Oba tyto týmy jsou v přenosu zdatné, takže když během dne vyhrály hodně výhod, bylo skoro nasnadě, že přenesou i hodně rýže 😉 .

Velký si ještě do oběda (čína s rýží) zahráli hru, kterou hrajeme na Čmeláku už hromadu let, jmenuje se Počasí. Je to hra, při které se prověří dobrá kondice našich táborníků a zároveň i jejich štěstí 🙂 . Během poledňáku se hrál volejbal, hráli jak vedoucí tak i děti, kteří se chtěly zapojit 🙂 .

Ve tři hodiny poledňák skončil a Malé čekalo také Počasí, zároveň hráli společně s Velkými příběhovou hru. Velký před svačinou ještě stihli další příběhovou hru, při které bylo potřeba logicky přemýšlet nad svým tahem. Nejlogičtěji smýšlejícím týmem se stal tým Sakura.

Ke svačině čekalo na děti v rámci rýžového dne překvapení v podobě maki sushi. Sushi bylo s okurkou, mrkví, mangem a avokádem. Pro mnoho táborníků to byla premiéra a mile nás překvapilo, že většina si pochutnala 🙂 . K dispozici byly ještě rýžové chlebíčky 😉 .

Po svačině proběhl přenos rýže. Dnešní den u Malých díky pomoci své vedoucí vyhráli Číňánci, u Velkých to byli Nudláci, kteří získali během dne nejvíce výhod, takže dokázali obstát silné konkurenci. Gratulujeme 🙂 .

K večeři jsme si pochutnali na pečených kachních prsou se smaženou rýží. Tím rýžový den skončil 🙂 . Za chvíli již bude večerka a začnou hlídky. Pěkné hlídání 😉 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme