www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 8.7.2019

Tábor se nám přehoupl již do druhé poloviny, achjo, to to letí. Dnes bylo stěžejním bodem programu hraní turnajových her. Jednotlivé turnaje proti sobě hrály samozřejmě vždy týmy Velkých a týmy Malých. Klasické turnajové hry na našem táboře jsou například: trojnožka, střihaná, vybíjená, ringo, sesuv půdy aneb míč letí. V těchto všech hrách se u Malých velice dařilo týmu Kormidelníků, vyhráli skoro každý turnaj a u Velkých na tom byl obdobně tým Trojzubců. Gratulujeme 🙂 . Zároveň Velký v pauzách mezi jednotlivými turnaji jeli maraton na lodích – tým se rozdělil na pět kánoí, zapojil se i oddílový vedoucí ke svému týmu, úkolem bylo obkroužit co nejčastěji kolem připravených bójek  během jedné hodiny, rekord byl necelých 17 koleček v podání Černých Perel!

Po obědě (rajská omáčka) a poledňáku jsme ještě dohrávali turnaje a týmy, které se ještě nedostaly na řadu na vodě, jezdily maraton. Po dohrání všech těchto her následovaly příběhové hry, které dnes hráli všichni dohromady bez přesunů, Malý měli akorát trochu menší území. Jednalo se o běhací hru, která měla tři části, každá z těchto částí představovala jeden ostrov. Například pro výhru na ostrově vztahujícímu se k uprchlému vězni, bylo potřeba získat jeden papírek Mudrce, ten ale šlo získat jen za dva papírky státu, jeden stát šlo získat za tři kraje a jeden kraj za pět měst. Jednotlivé tyto papírky museli naši piráti nalézt v táboře. Hra tedy byla zaměřena na vytrvalý běh a také schopnost tzv. zapisovače, správně počítat již nalezené a přinesené papírky a posílat spoluhráče pro správné potřebné.

Tuto hru jsme ukončili těsně před večeří a pospíchali jsme všichni na oběd (plněné kynuté knedlíky – švestka, borůvky, jahoda). Po večerním nástupu měli naši piráti volno. Běžně si při volnu hrají s míčem, dnešek nebyl výjimkou 🙂 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme