www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Sobota 10.7.

Sobotní dopoledne (samozřejmě po vydatné snídani ve formě švédských stolů) strávili Malý stavěním domečků v lese, Velký naopak stavěním velkých přístřeší, pod kterými dnes večer přespí.
Ještě před obědem (kuře na paprice s rýží) si všechny týmy stihly zahrát hru, kdy se pokoušely postavit dvě co nejvyšší věže z kamenů, Malý tyto věže stavěli z dřevěných kvádrů. Jejich úspěšnost se měřila dle nižší věže.
Po poledním klidu jsme se před sluníčkem schovali do lesa, kde si děti zkusily zapínání a vypínání generátorů energie, které představovaly zavěšené plastové láhve a pingpongové míčky, které bylo třeba trefit. Zde se opět projevily vytvořené aliance.
Po svačině se děti přesunuly na pahorek, kde se přesvědčily, jak funguje vítr na Marsu. Hru si vedly samy ?, protože při vysvětlování nedávaly pozor, tak dostaly prostor se samy projevit 😉 . Celkem se jim to nakonec povedlo, jak dodržení časového plánu, tak vyhodnocení samotné hry ?.
Po návratu do tábora jsme si ještě zahráli hru s pracovním názvem Halucinace, při které navigátor naváděl zbytek členů týmu, kteří měli zavázané oči.
K večeři jsme měli bramboračku s pečivem. Zbytek večera až do večerního nástupu se nesl v rytmu latinskoamerických tanců, které nám táborníci v pondělí předvedou na vesmírném karnevalu. Rozhodně se máte na co těšit ?, dnešní nácvik vypadal velice zajímavě ?.
Večerní nástup proběhl u našeho druhého letošního táboráku, po vyhlášení výsledků se všichni pustili do opékání buřtů. Vítězem dnešního dne jsou u Malých Marťánci, u Velkých opět Lajky.
U táboráku jsme si také zazpívali oblíbené táborové písničky a nyní již Velký přespávají venku ve svých přístřešcích. Je krásná, jasná noc, plná hvězd ?. Přejeme všem dobrou noc a krásné sny ?.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme