www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Sobota 4.7.2020

Dnešní ráno byla, jak je naším dobrým zvykem, pro všechny připravena snídaně formou švédských stolů a tábor běží již tak, jak jsme všichni zvyklí. Po snídani se děti dozvěděly systém letošní celotáborovky a také rozřazení do týmů, poznaly tedy i svého oddílového vedoucího. Prvním jejich úkolem bylo vymyslet si jméno, u Velkých tedy letos máme 6 týmů: Longáci, Bambus, Nudláci, Kung-Pao, Sakura a Rejžáci. U Malých jsou týmy čtyři: Číňánci, Hůlky, Dráčci a Panďáci. Jaký tým u Velkých tipujete na  celkové vítězství? A jaký u Malých? Komu budete fandit 😉 ?

Po rozřazení jsme si zahráli první turnajovou hru, turnajem bude začínat každý hrací den. Tuto sérii jsme odstartovali oblíbenou Střihanou. Turnaj rozhodne o denním rozřazení do kast, totiž nejvyšší kasta je automaticky nominována do poslední, den rozhodující, hry – přenášení rýže na hůlkách přes několik území. Během dne se týmy ziskem co nejvíce bodů snaží tzv. donominovat co nejvíce svých členů právě do poslední hry nebo si co nejvíce zkrátit území vytyčené pro přenos rýže. Záleží tedy na tom, jakou každý tým zvolí strategii. A celé toto denní snažení potom přinese týmům různý počet “kostiček” na stavbu Velké čínské zdi. Kdo ji postaví nejdříve? A kdo získá přízeň prvního císaře, kterého nebude tým muset navštívit během celodeňáku?

Po dnešním turnaji následovala naše klasická první soutěžní hra (i když letos díky konceptu celotáborovky byla až druhá 🙂 ), a tou je Běhací člověče, nezlob se. Dopoledne jsme zakončili kreslením týmových vlajek a k obědu si pochutnali na vepřu-knedlu-zelu.

Po poledňáku jsme všichni společně (Malý a Velký) hráli 3 příběhové hry a k večeři jsme dostali rybí prsty s bramborovu kaší. Po večeři došlo k prvnímu přenosu rýže, který bude každý den poslední hrou. Věříme, že se budou naši táborníci časem zlepšovat a každý den přenesou více rýže 😉 . Dnes u Malých nejvíce přenesli rýže Hůlky a u Velkých Sakura. Gratulujeme.

Nyní probíhá první seznamovací kratší diskotéka, Malý tancovali jak o život 😀 a už spinkají. Velký budou mít večerku už brzy, zároveň dnes o půlnoci začnou první hlídky.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme