www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Sobota 6.7.2019

Sobota byla ve znamení divadel, jednotlivá představení můžete jednoduše shlédnout na našem Facebooku. Ale začněme od začátku – po snídani jsme hráli hru 5 proti 5, s jejíž přípravou jste nám pomohli i Vy – všem respondentům velice děkujeme! Mezi jednotlivými zápasy mohly týmy nacvičovat svoje představení. Týmy si vylosovaly jeden z následujících žánrů: komedie, drama, muzikál, pohádka, román a horor. Dokážete odhadnout, jaké dva žánry získaly nejlepší umístění? Malý nacvičovali představení spolu se svými vedoucími všichni dohromady a podívaná to byla opravdu perfektní! Všichni naši herci se moc snažili a za to jim patří uznání 🙂 .

K obědu jsme dostali kuře na paprice s rýží, polední klid provázelo z části i nacvičování divadla dle potřeb jednotlivých týmů. Následovaly opět tři příběhové hry – Jim a jeho společníci nezvládli vyhrát bitvu proti nově najaté posádce, vzbouřenci se ovšem nemínili vzdát tak lehko a ostřelovali děly utíkajícího Jima a jeho partu, snažící se dostat čluny na blízky ostrov (Velký začali tuto hru na lodích, poté se přesunuli do lesa a snažili se projít vymezenou trasu bez zásahu nepřáteli, zasažení členové týmu sloužili jako štít dalším; Malý zdolávali vytyčený úsek poslepu s jedním navigátorem na tým), posádce bývalých bukanýrů se podařilo zvítězit nad přesilou, převzali kontrolu nad celou lodí a zamířili k ostrovu s pokladem tří kapitánů, moře je ovšem nyní velice rozbouřené, a tak je velice obtížné přistát u pobřeží (úkolem týmů bylo zdolat kluzkou trasu, splnit na ní jeden úkol a vrátit se zpět do cíle), našeho piráta, který utekl z vězení a měl takovou smůlu, že loď, na kterou se nalodil, vybuchla, zajala nepřátelská loď, on je ale již zkušený pirát, a tak se mu podařilo opět utéct z okovů (útěk musel být pečlivě promyšlen, tato hra tedy spočívala hlavně v tom, co nejrychleji dokončit poměrně lehký úkol a rychle se vystřídat se všemi členy týmu na trase).

Před večeří (bramboračka + buřt u táboráku) jsme shlédli všechna divadelní představení 🙂 . Každý tým se dočkal zaslouženého potlesku. Po večerním nástupu jsme se všichni přesunuli k připravené hranici a první letošní táborák mohl začít. Naše táborákové písničky jsou již velice známé a oblíbené mezi mnohaletými členy Čmeláku, věříme, že se líbily i našim nováčkům a že je neslyšeli  letos naposledy 😉 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme