www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 10.7.2019

Dnes ráno na děti čekalo překvapení. Celodenní výlet začíná již dnes! A znamená to jediné – letos naše Velké taborníky čeká dvoudenní výlet s přespáním v lese. Předně je důležité říci, že všichni zvládli dorazit k místu přespání, kde byly natažené celty, před setměním.

Malý také vyrazili na celodeňák. Prošli všechny tři ostrovy a objevili tři místa, kde byl skryt poklad. Nazpátek do tábora jeli vláčkem a stihli to akorát krásně na večeři (sekaná s bramborem). V noci navíc všichni zvládli projít zkouškou odvahy při kratičké bojovce  . Byli stateční  .

Velký odstartovali z tábora na první ostrov (příběh o Jimovi) v intervalech, které jsme určili podle jejich výkonů během odpoledních příspěvkových her na tomto ostrově. Museli najít na cestě další dvě nápovědy, aby došli k pokladu. Jakmile došly všechny týmy, startovalo se na druhý ostrov (příběh o bukanýrech) opět v intervalech, které byly určeny podle výkonů na druhém ostrově. Stejný princip fungoval i u třetího ostrova (příběh o pirátovi, který uprchl z vězení). Některé nápovědy daly našim pirátům zabrat, dokonce na druhém ostrově jsme dva týmy museli svést do cíle tohoto ostrova autem, jinak by zřejmě nestihly dorazit na místo přespaní včas. Vše ale brali sportovně  .

Týmy večer dostaly teplou sekanou s chlebem (+ hořčice/kečup), teplý čaj z várnice a mohly si doplnit láhve vodou. Večer byli všichni unavení, a tak usnuli brzy. Ráno musejí navíc poměrně brzy vstávat, protože je čeká ještě cca 4km dlouhá cesta do Ledče nad Sázavou, odkud bude začínat další část našeho letošního dvoudeňáku.

Pořád je o co hrát, přejme tedy všem týmům hodně štěstí a ať si zítřek užijí stejně jako dnešek  . Věříme, že se našim pirátům zítřejší překvapení, které jsme pro ně přichystali, bude líbit.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme