www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 14.7.

Dnešní deštivé ráno začalo naopak dřívějším budíčkem v 7:45. Po snídani, když se déšt trochu zmírnil, jsme se vydali z tábora směr Fialník (4km vzdálený vrch). Zde už nepršelo a děti se dozvěděly, co se bude dít dál. Musí část svých kosmonautů odvézt zpět na Zemi, nabrat novou posádku a znovu ji převézt na Mars. Čím více kosmonautů odvezou, tím více jich mohou na Zemi nabrat, mohou však odvézt jen 25 % posádky. Podle toho, jak se jim bude dařit, získají požadový počet kosmonautů, jejich stav se nezmění, nebo o onu část posádky přijdou.
Velký se opět rozdělili na dvě posádky. První posádka absolvovala trasu označenou fáborky, druhá orientační běh s buzolou. Třetí okruh už plnil celý tým dohromady. Úkolem bylo podle mapy obejít 3 kontrolní stanoviště a přijít co nejdříve do cíle.
Malý prošli pouze prvním okruhem, a to celý tým naráz. Zajímavostí je, že úplně stejný okruh zvládly dva týmy od Malých rychleji než 5 týmů od Velkých! Jsou to šikulové ? .
V 16:00 jsme se vrátili do tábora, konečné výsledky zatím nebyly známé. To se změnilo na večerním nástupu, kde se napětí dalo krájet 😉 . Venkovní nástup nám bohužel překazil déšť, takže jsme se všichni setkali v jídelně k vyhlášení výsledků Kolonizace Marsu.
U Malých se na 4. místě umístili Meteoriti, na 3. místě Planetky, na 2. místě Ufoni a vyhráli Marťánci ? . U Velkých nakonec zvítězili Lajky ? , které tak udrželi, i přes dnešní lehké komplikace, své vedení a potvrdili tak svou formu, kterou předváděli skoro celý tábor 😉 . Další pořadí u Velkých je následující: Sputnik, Hvězdy, Raketky, Orbiti a Průzkumníci. Velká gratulace všem, protože se snažili celý tábor a táhli za jeden provaz ? .
Zítra je na řadě pouť, dražba, poslední fotbal dětí proti vedoucím (možná i ringo pro holky) a asi i nějaké překvapení, jestli se stihne 😉 .
Hlídky jsou dnes dobrovolné, oheň hoří, takže stále nás někdo střeží, i když je to výjimečně nepovinné ☺️ .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme