www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 16.7.2020

Ráno proběhl budíček o půl hodiny dříve, děti už musely dorazit na snídani se zabaleným batohem, protože hned po snídani jsme všechny děti přepravili na lodích na druhý břeh řeky Sázavy a odtud se startoval celodenní výlet 🙂 .

Startovalo se v intervalech podle toho, jak moc byly týmy v průběhu tábora úspěšné ve stavbě své Velké čínské zdi. Cílem celodeňáku bylo obejít všech deset provincií a navštívit a poděkovat zde místnímu císaři za dary, které týmům během stavby zdi seslal (např. vodní buvoly, kladku, kompas a rýži). Zlomovým bodem bylo, že týmy, které v hracím dni přenesly nejvíce rýže a vyhrály tento den, nemusely císaře tohoto dne vůbec navštívit. Musely pouze najít jeho provincii a poté mohly pokračovat dál ve svém putování.

Malý měli koncept trochu jednodušší, navštěvovali pouze císaře s výjimkou těch, které vyhráli díky přenosu rýže. Takže například Číňánci museli navštívit jen 5 císařů, kdežto Dráčci všech 10. Jenže díky tomu, že Dráčci stavěli nejrychleji zeď, vyrazili na trasu jako první a navíc se jim na trase celodeňáku pěkně dařilo, dorazili do cíle jako první a zaslouženě vyhráli letošní celotáborovu hru 🙂 . Gratulace všem týmům, protože všechny statečně došly (v pořadí Dráčci, Číňánci, Hůlky a Panďáci) a splnily vše, co splnit měly 😉 .

U Velkých jako první ve velkém předstihu dorazil tým Rejžáků, který tedy vyhrál celotáborovou hru a jeho jméno bude už navěky zvěčněno na našem Kameni výherců. Blahopřejeme! Vyráželi na trasu jako první a zároveň museli navštívit jen 6 císařů. O další místa to byl boj a pořadí v cíli bylo nakonec následující: Rejžáci, Kung-Pao, Nudláci, Bambus, Sakura a Lonģ. Gratulace 😉 .

Na cestu dostali všichni balíček a k večeři byla oblíbená minutka s hranolky a oblohou. Malý si ještě za tmy prožili krátkou bojovku (na rozdíl od Velkých byli v táboře již od čtyř hodin odpoledne), všichni ji statečně zvládli a prošli ji až do konce, paráda 🙂 ! Velký jsme vzhledem k namáhavějšímu programu nechali odpočívat 😉 .

 

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme