www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 3.7.2019

Dnes se nám konečně u Sázavy ochladilo na relativně příjemnou teplotu, čehož jsme museli využít a odehrát pár běhacích her :). Proto se hned ráno po snídani celý tábor vydal na kratší procházku do blízkého lesa, který poskytuje příhodný prostor pro tyto hry. Zde jsme strávili celé dopoledne. První hrou byla Velká klasická táborová hra hraná dvoukolově  (2×30 min), úkolem týmů bylo získat co nejvíce životů, tzn. ubránit co nejvyšší počet svých životů a zároveň ukrást co nejvíce životů dalších týmů. Při této hře se často rozpouští předem vytvořené aliance a vytváří se nové, které jsou opět zrazeny :). I letošek nebyl výjimkou a například v prvním kole vítězné Černé Perly v druhém kole skončily poslední. Taktika a rychlý běh jsou tedy nejdůležitějším faktorem pro úspěch v této hře. Po krátké pauze jsme se pustili do „Lovu tuleňů“. Naši piráti lovili tuleně (vedoucí) zásahem papírovou koulí, a ti po ulovení vydali určitou část zásob svého masa (papírků), následně mohli být opět loveni. Hra byla velice zábavná a u Malých se v ní nejlépe dařilo Kormidelníkům.

Hned po návratu do tábora na nás již čekal výborný oběd (srbské žebírko s rýží), odpolední klid opět provázel táborový turnaj v kostkách. Odpoledne se naši piráti opět vypravili po stopách tří příběhů, dozvěděli se, jak děj pokračuje a snažili se získat co nejlepší výsledek na každém ze tří ostrovů, které jsou k jednotlivým příběhům přiřazeny. Jimovi pomohli naši piráti koupit si loď, se kterou chce doplout k ostrovu s pokladem – hra, která prověřila počtářské dovednosti našich pirátů. Bukanýři byli přepadeni piráty a donuceni pod výhružkou smrti stát se také obyčejnými piráty – medvěd, resp. stání na jedné noze symbolizovaly obtížnost tohoto přerodu pro naše piráty. Vězeň se na jedné pirátské lodi dostal do potyčky s jiným pirátem, vše měl vyřešit pěstní souboj, jak bylo u pirátů dobrým zvykem – naši piráti soutěžili proti jednomu praktikantovi v hodu na cíl, nedosáhli vítězství, dokud se jim nepodařilo ho porazit.

Kromě těchto tří příběhových her jsme odehráli odpoledne dále oblíbenou táborovou hru „Šátek“ a Malý si zahrály ještě „Běhací pexeso“. Po večeři (těstoviny se sýrovou omáčkou) následoval samozřejmě nástup, kde jsme si poslechli písničku dle libovolného výběru Černých Perel, jako trest za ukradené vlajky během noční hlídky :). Po vyhlášení dnešních výsledků jsme rozdali vyhrané zlato a týmy si vybrali další dílky do skládaček lodí. Opět bohužel alespoň jeden tým vybral dílky, které již má postavené z předchozích dní, jaká škoda. Večer měli první hlídku i Malý a zvládli ji na jedničku.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme