www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 7.7.

Středeční ráno nás přivítalo zataženou oblohou a slabým deštíkem, který náš program ale naštěstí neohrozil. Nejprve si všechny děti zahrály v lese hru na procvičení paměti, kdy se snažily umístit své ruce i nohy na správná barevná pole dle nadiktované sekvence. Kdo uspěl, postoupil do dalšího kola. Zde se u Malých nejvíce dařilo Ufonům a u Velkých Sputniku.
Při další hře si děti vyzkoušely, jak funguje gravitace ve vesmíru, pomocí pinkání do nafouknutého balónku. Díky slabému větru, který nás během této hry doprovázel a odfukoval balónky do různých směrů, nebylo překonání dráhy příliš lehké.
Dále se Malý i Velký seznámili s tím, jak jsou i obyčejné věci na Marsu lehčí než na Zemi. Tuto hru jsme napodobili pomocí házení různých druhů míčů do brány, kdy si každý zástupce týmu vylosoval jeden míč a obránce se snažil míč zachytit.
K obědu jsme si pochutnali na číně s rýží. Po poledním klidu si Malý zahráli turnajovou hru Granáty a Velký hru podobnou piškvorkám.
Poté následoval pro táborníky nelehký úkol. Jelikož 3D tisk je očekávaným průkopníkem výroby věcí na Marsu, naši astronauti si také zkusili něco vytisknout – museli za hodinu vyrobit záchod a jízdní kolo (Malý jenom jízdní kolo, Velký obojí). Možnosti byly neomezené, mohli použít cokoliv našli nebo měli k dispozici z vlastních zásob. Tenhle úkol se nejlépe vydařil Planetkám (Malý) a Lajkám (Velký).
Ještě před večeří (sekaná s bramborovou kaší a kyselou okurkou) jsme si stihli zahrát hru, u které děti potrénovaly svůj postřeh při kradení bot 😀 . Hra představovala jak jednoduché je na Marsu přijít o vypěstované rostliny.
Po večeři se konal klasický večerní nástup v oblecích s vyhlášením nejúspěšnějších týmů dne (u Malých se dnes nejvíce dařilo Ufonům, u Velkých Raketkám). Následoval první letošní táborák, který nám bohužel přerušil deštík. Na chvilku jsme se tedy přesunuli do jídelny a zvládli zahrát několik písniček tam. Za pár minut bylo naštěstí po dešti a my si opět užili táborák s ohněm, kytarou a zpěvem 😉 .
?A je alej, třešní z jara, alej bílá jako pára, B jsou barvy, zahrad v září, i tu kytku čeká stáří, C jsou cesty…?Kdo zná pokračování, je pravý Čmelák ?.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme