www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Tábořiště

Naše tábořiště se nachází v hezké přírodě mimo civilizaci, a to na rozhraní katastru obcí HORKA II a VLASTĚJOVICE u Zruče nad Sázavou. Celý tábor lemuje z jedné strany řeka Sázava, která nám během letních dnů skýtá příjemnou úlevu od horka, a z druhé strany jehličnatý les. Je to okolí přesně stvořené pro táborové vyžití.

Táborová základna obsahuje 25 chatiček pro čtyři osoby, budovu se sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou a zázemí zdravotníka. Součástí tábora je také dobře vybavená kuchyň a velká jídelna, která může sloužit i jako hlavní společenská místnost. Pro tyto účely ji využíváme hlavně při nepřízni počasí. Přímo v táboře je fotbalové a volejbalové hřiště,  pingpongový stůl a basketbalový koš. Samozřejmostí je ohniště, kde se rádi večer scházíme a zpíváme táborové písničky v doprovodu kytary.
Řeka Sázava nám poskytuje spoustu možností k vyžití. Hry ve vodě jsou pravidelnou zábavou v parných letních dnech. Zároveň využíváme i náš malý, soukromý přístav. Do řeky jsou dva možné přístupy, jeden je pro lodě a druhý po schodech pro děti. Mezi lodní vybavení patří šest kánoí, dvě čtyřmístné pramice, jedna šestimístná pramice a jedna veslice, dále 25 pádel a dostatečné množství vest.

V okolí tábora se nachází koupaliště (1 km), místní zmrzlinářství (1 km) a vlaková zastávka (2 km). Během každoročně konaného celodenního výletu se děti dostanou i dále za hranice našeho malého království a v rámci putování navštíví i některé místní památky.

Děti by si na táboře měly ale užít hlavně spoustu zábavy. Tu zajišťuje sehraný kolektiv vedoucích, kteří se nebojí udělat si ze sebe srandu.

 

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme