www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Úterý 2.7.2019

Dnes jsme se hned ráno po snídani rozdělili výjimečně na Malé a Velké. Malý totiž neměli včera večerní nástup kvůli silnému dešti. Tento nástup jsme tedy udělali hned ráno, na nástěnkách je už krásně vidět postup týmů (jak ve skládání lodí, tak na mapě s ostrovy). Velký se během té doby začali učit několik základních uzlů, tuto dovednost předvedli během následující hry, kdy museli uvázat co nejvícekrát jeden uzel za jednu minutu. Jeden z rekordů byl například 26 liščích smyček za jednu minutu. Troufnete si někdo překonat Tomáše Freiberga 🙂 ? Malý si během zbývajícího času zahráli jednu hru, která jim pomohla se lépe naučit jména ostatních dětí, i ta byla samozřejmě hodnocená do celotáborové hry.

Poté jsme se všichni přesunuli do blízkého lesa, kde naše piráty čekal Soud. Nebojte, jednalo se pouze o hru – protože byli piráti často souzeni za své prohřešky, každý pirát na Čmeláku během této hry dostal příslušný trest – milost, 2/10/20 let ve vězení, trest smrti – vyhrál ten tým, který měl nejnižší počet let ve vězení a zároveň nejrychlejší čas na trati. Po obědě (vynikající guláš s knedlíkem) a odpoledním klidu, při kterém děti samostatně hrály hru o nejlepšího piráta, která bude provázet celý tábor („Oko bere“ v kostkách), jsme zahráli celkem čtyři hry.

První odpolední hra ověřila odhad našich pirátů, protože ti museli mít ve skutečnosti vynikající odhad na lodě, které chtěli okrást, nebo naopak které chtěly přepadnout je samé. Děti odhadovaly počet pirátů vytisknutých na jednom papíru, délku a čas. Malý hrály velice obdobně jen s pár modifikacemi. Až na pár „přehmatů“ se všem vesměs dařilo. Pro pobavení přidáváme pár perliček 🙂 – 120 cm dlouhá laťka a typ 8 cm, resp. 3 m, čas 1 minuta a typ 22 vteřin, 160 pirátů a typ 20 pirátů … nikdo nejsme neomylní 😉 .

Následně jsme se pustili opět do tří příběhových her, které hrajeme dohromady. Dnes tyto hry symbolizovaly kolébání lodě na vodě (příběh piráta, který utekl z vězení, stal se opět pirátem a nalodil se na loď), luštění mapy s pokladem (příběh Jima z hostince) a ukrývání zlata bukanýry před piráty (příběh o bukanýrech).

K večeři bylo vepřové v mrkvi s bramborem, následoval nástup v kostýmech – vyhlášení dnešních výsledků, odměny ve formě zlata a vybírání dílků do skládačky lodě. Bohužel již dva týmy si vybraly dílek, který už ve své skládačce mají, což znamená, že ten jim propadá. Hlídky již začaly, přejme jim větší štěstí než včerejší hlídce – ať uhlídají co nejvíce vlajek 🙂 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme