www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Úterý 5.7.

Ranní program byl tradiční: budíček v 8hod, rozcvička a výborná „švédská“ snídaně 😋.

Dopolední program začal klasickým uctíváním hory. Následovala hra, kde se děti musely vyhýbat dvěma lanům, která cestovala po hracím poli proti sobě. Odehráli jsme i další turnajovou hru, oblíbenou Trojnožku 🤗. Byl to dlouhý turnaj, tudíž jsme ho museli přerušit a vydat se na oběd. K obědu byl smažený sýr s americkými brambory ☺️, takže si děti mooooc pochutnaly. Následoval polední klid do 15hod a po jeho skončení se dohrál turnaj ve trojnožce proložený jinou hrou na odhadování času, protože každá vteřina v horách je důležitá ⏱️.
Stěžejním faktorem úspěchu a neúspěchu při dobývání vrcholů je nevyzpytatelné počasí 👍👎. Další hra byla tedy na náhodu 😅. Děti běhaly po lese a na stanovištích si vždy losovaly korálky (červený znázorňoval špatné počasí a hnědý dobré). Podle toho, který korálek si vylosovaly, se buď mohly přesunout na další stanoviště, nebo se musely vrátit zpět. Všichni nakonec i přes strasti dorazili do cíle této zrádné hry 👏.
K večeři nám kuchaři připravili špagety s kuřecím masem a sýrovou omáčkou 🧀😊. Večeří ale ještě nekončíme, protože děti opět vyzvaly vedoucí ke hře o brod, tentokrát se ale hrál fotbal ⚽. Musíme před fotbalisty z řad dětí smeknout klobouky 🎩, protože byli opravdu dobří a vyhráli 4:2 🎉. V Sázavě se tedy tentokrát smočili vedoucí 🤷‍♀️😁😂.
Postup na naší mapě je už značný, a tak se již zítra hodně týmů bude snažit zdolat nejvyšší horu světa, Mont Everest 🏔️! Podaří se jim to? Držte jim palce 😍❕

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme