www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Úterý 9.7.2019

Ráno nás jako každý den čekala snídaně formou švédských stolů. Hned po snídani začali Velký dohrávat poslední kola turnajových her, které se nestihly dokončit včera. Například finále vybíjené bylo napínavé až do konce, do pole se totiž dostali oba kapitáni, až tak byly některé zápasy vyrovnané. Malý si mezitím zahráli poklidnou hru, při které shazovali dřevěným válcem dřevěné kuželky ohodnocené různým počtem bodů. Před obědem jsme ještě stihli dokončit pirátskou hru “oko bere” v kostkách. Ze základních skupin, které se odehrály během první půlky tábora, postoupilo 64 dětí. Podle umístění jsme je nasadili do 32 zápasů, vše vyvrcholilo semifinálem a finálem. Tuto pirátskou hazardní hru hráli Malý a Velký dohromady. Celý turnaj vyhrál Václav Bartoš z Velkých a na úžasném druhém místě skončila Emička Freibergová z Malých. Gratulace oběma finalistům .

K obědu jsme měli kuře s rýží a po poledňáku jsme odehráli rychlou hru opět všichni najednou. Zároveň jsme dětem zahráli divadlo ke každému ze tří příběhů, hlavní děj příběhů je popsán níže  .

Následovaly opět tři příběhové hry – Jimovi se pomocí nalezené mapy podařilo úspěšně najít poklad, vrátil se do Bristolu jako boháč (týmy dostaly mapu okolí a pod vyznačeným křížkem měly najít poklad), naši bukanýři získali domorodcovu důvěru a ten jim pomohl najít zakopaný poklad na ostrově (orienťák podle správných odpovědí po lese, pro Malé orienťák podle fáborků), uprchlý vězeň a jeho banda úspěšně překonali všechny nástrahy starověkého chrámu a objevili skrytý poklad, museli přeskočit propast, najít v bludišti skrytou cestu a uniknout i před noži, které vyšetřovaly z protilehlých stěn (naši piráti se také museli poslepu vymotat z bludiště a poté vzájemnou spoluprací naplnit láhve zavěšené vysoko ve vzduchu vodou z kotlíku).

Po večeři (šunkafleky) a večerním nástupu měli naši piráti, obývající břeh řeky Sázavy, zasloužené volno. Co je asi čeká zítra?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme