www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Čtvrtek 27.7.

Čtvrtek 27.7. CELODEŇÁK

Dnešní ráno pro Velký začalo budíčkem již ve 4:15 🌄 , pokračovalo dobalením batůžků, vývarem k snídani ve 4:45 a odjezdem vlaku z cca 2km vzdálené Horky v 6:15 směr Ledeč nad Sázavou 🤗 . Malý vstávali v 5:15 a jeli tedy pozdějším vlakem. Bylo potřeba tábor takto rozdělit, abychom se do vláčků vešli 🤷‍♀️🙂 .

Jakmile se Velký sešli na náměstí v Ledči, dozvěděli se, že Thanos ukradl všechny Kameny nekonečna 😔 . Jediný způsob, jak je získat zpět, je poměrně nebezpečný 👀 , a to vrátit se zpět do minulosti pro jednotlivé Kameny. Týmy tak dostaly dílky mapy Ledče rozdělené na čtyři kvadranty (počet dílků se odvíjel od úspěchu ve hrách na mapě terče). Dále dostaly jednoslovné nápovědy k přesným místům s Kameny s příslušnými písmenky, které týmy získávaly spolu s Avengery během celého tábora 😉 . 

Na ledečském náměstí se tak vytvořil základní tábor, odkud vycházely/vybíhaly 🙃 jednotlivé věkové dvojice spolu s vedoucím do kvadrantů pro Kámen nekonečna (ve dvou kvadrantech se nacházely kameny dvou barev, ve dvou kvadrantech kameny jedné barvy). Zbytek týmu vždy musel čekat v základním táboře.

Malý se pohybovali všichni členové týmu se svým vedoucím pospolu pouze v prvním kvadrantu, měli pevně danou trasu a šest stanovišť (jedno pro každý Kámen), takže měli tuto část celodeňáku podstatně lehčí ☺️ . 

Po získání šesti Kamenů nekonečna se všechny týmy mohly vydat do druhé části letošního celodenního výletu, která představovala závěrečnou velkou bitvu s Thanosem 😱 . Týmy dostaly další (tentokrát kompletní 😁 ) mapu a postupně nápovědy, které je směřovaly v další cestě a k dalším soubojům až do cíle a k poražení Thanose a jeho armády. 

Na prvním stanovišti museli naši táborníci padesátkrát (Velký)/ třicetkrát (Malý) provléknout provázek oky pletiva, přičemž každý získaný Avenger během tábora jim odečítal jedno oko. Na druhém stanovišti třicetkrát shazovali pet lahev, Avenger rovněž odpouštěl jednu láhev. Na třetím stanovišti s vodou ze stříkačky shazovali pingpongové míčky, Avenger přinášel stejnou výhodu odečtu. Na čtvrtém stanovišti bylo nutné provazem obvázat stokrát obvod stromu a každý Avenger odečítal devět obvodů 😉 . Každé z těchto stanovišť představovalo tedy jeden  souboj. 

Na následujícím stanovišti se děti musely rozhodnout a vybrat 🤔 , který člen z jejich středu byl jejich nejplatnějším hráčem po celou dobu tábora. Tento hráč pak již nepokračoval v další cestě, což představovalo smrt Tonyho Starka (Ironman), který získal rukavici se všemi kameny, lusknul a zachránil tak před Thanosem celý vesmír 💫 . Ovšem toto jedno lusknutí ho bohužel stálo život. 

Týmy pak musely vystoupat na blízkou zříceninu hradu, kde vzdaly úctu zesnulému Ironmanovi, a zde jejich cesta končila, bitva byla úspěšně dobojována 😊 . 

Z Malých dorazili první do cíle Galaxy C, z Velkých Flevengers🏅. Gratulace ale patří všem týmům 🎊 , protože se při své misi o záchranu vesmíru moc snažily a nikdy se, ani přes těžké okamžiky, nevzdaly 🧡 . Konečné celkové pořadí všech doplníme zítra 😉 . 

Děti se pak dopravily opět po částech vlakem zpět do tábora 🚂 , kde na ně čekala večeře – tortilly plněné masem a zeleninou. I přes menší obtíže svůj vlak všichni stihli 😊😅 . Do postýlek dnes ulehly děti brzy, vyhlášení výsledků, rozdání diplomů, pouť a dražba o ceny nás čeká zítra 😉 . Znamená to tedy, že poslední celý den tábora je již tady 🤷‍♀️ .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme