www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 4.7.

V neděli ráno je tradičně budíček posunutý na 8:30 a snídaně je servírována v 9:00, ranní rozcvička je, pro velkou radost dětí 😉 , v tento den zrušena.
Dopoledne si zahráli naši budoucí astronauti klasickou oblíbenou táborovou hru – Běhací člověče, nezlob se. Následně si všichni natrénovali oblékání skafandru ve stísněném prostoru, proces jsme simulovali převlékáním se pod stolem. V další hře se děti snažily řešit krizové situace, které mohou při pobytu ve vesmíru nastat, museli tak rychle reagovat a hru pochopit přímo za pochodu, od přehazování míče kolem chatky, po zapamatování si správné sekvence barevných papírků. K obědu jsme si pochutnali na moravském vrabci s houskovým knedlíkem a červeným zelím.
Polední klid zakončila hra na principu “opilce”, která dětem přiblížila, jak těžké je překonat přetížení v raketě. Dále si děti otestovaly svůj hmat díky poznávání skrytých předmětů a také si nacvičily zapamatování a výtvarné ztvárnění textu. Následoval večerní nástup s vyhlášením výsledků, u Velkých se dnes nejvíce dařilo Lajkám, u Malých Marťánkům i Ufonům ?. K večeři bylo rizoto se sýrem a kyselou okurkou a ve 21:00 jsme odstartovali první táborovou diskotéku. Ta se rychle rozjela ve velkém tempu, parket byl zcela zaplněn 😀 . Ve 23:00 čekalo na děti překvapení od vedoucích v podobě divadelního představení o kosmonautech, které bylo zakončené velkým ohňostrojem ?. Jako první se tedy na Mars již vydala posádka zkušených astronautů, kterou tvořili táboroví praktikanti. Podaří se jim na Marsu i přistát?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme