www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Pondělí 5.7.

V pondělí ráno se opakoval klasický rituál – budíček, rozcvička, mytí rukou před jídlem (Covid opatření 😉 ) a k snídani švédské stoly.
Dopoledne si Malý i Velký zahráli nejen finskou kolíkovou hru Mölkky, ale i známou turnajovou hru, střihanou. Zároveň si vyzkoušeli roli operátorů provozní linky stavby rakety (z lega) nebo poslepu stavbu obydlí na Marsu. Velký si navíc zahráli i běhací pexeso a štafetový běh mezi chatkami, kdy to, jak se dostanou k dalšímu stanovišti, určí los (běh popředu, pozadu, na jedné noze apod.).
Po zkráceném poledním klidu děti dostaly 2 videovzkazy od kosmonautů, kteří již vyrazili na cestu do vesmíru včera v noci. Videovzkazy jsme promítli v jídelně. Jeden byl z Měsíce, kde je naplánováno mezipřistání, a druhý z poslední vesmírné stanice před Marsem, kosmonautům totiž již došlo palivo a nyní na naše astronauty netrpělivě čekají. Všechny posádky si tak sbalily věci a v různých časových intervalech vyrazily na cestu na Mars. Tyto intervaly se odvíjely od jejich výsledků v soutěžích, které jsme doposud hráli.
U Malých jako první dorazili do cíle Meteoriti, tým Marťánků, Planetek a Ufonů dorazil společně o 2 minuty později. I přes rozestupy při startu se tedy všechny týmy při své cestě na Mars hodně vyrovnaly.
U Velkých zvítězili Průzkumníci. Poslední týmy dorazily kolem půlnoci, což jsme čekali, protože se startovalo až odpoledne 😉 . Pro posádky Velkých na místě, kde na ně čekali kosmonauti, kterým došlo palivo, bylo přichystáno překvapení. Každý tým se musel rozdělit na dvě posádky, ty cestovaly odtud na Mars každá svou vlastní cestou. Je totiž důležité zvýšit pravděpodobnost přistání, tento úkon se totiž považuje za velice kritický. Mars tým dobyl, jakmile obě posádky dorazily do cíle celodeňáku 🙂 . I přes značné potíže Mars nakonec všichni dobyli a mohou začít prozkoumávat tuto rudou planetu.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme