www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 13.7.

Naši horolezci od Velkých přespali na dnešek společně pod základním táborem osmitisícovky Čo Oyu, někteří zvolili spánek pod celtami a někteří pod hvězdnou oblohou ✨. V 7 hodin ráno, když jsme přijeli na místo s pěknou, bohatou snídaní, jsme si mysleli, že budou již všichni vzhůru, ale opak byl pravdou ?.

Dnešní počasí vyšlo perfektně na zdolání posledních tří osmitisícovek ? (Manaslu, Čo Oyu a Šiša Pangma). Poslední etapa odstartovala přibližně v 9:30 pro Velký i Malý. První startovali M-K9 a u Malých Dobrodružci.
Byl to boj a pořadí mezi týmy se každou chvílí měnilo. Například ti, kteří mířili za vítězstvím jaksi nezvládli poslední nápovědu a zašli si nakonec jen na tomto úseku celkem cca 12km a skončili předposlední ?‍♀️?. Mimochodem celkem bez zacházení měřila trasa Velkých cca 15km. Po náročné expedici, která i prvním úspěšným týmům trvala 6 hodin, je konečné pořadí letošní celotáborové hry Expedice za Guinnessovým rekordem – Velký: 1. místo HIMALÁJČANI, 2. místo HOROTIROLENCI, 3. místo M-K9, 4. místo MAČKY, 5. místo LAVINKY, 6. místo PURJOVÉ, 7. místo LEDOBORCI a 8. místo 8 VRCHOLŮ. U Malých letošek dopadl následovně – 1. místo SKÁLIČKY, 2. místo KAMZÍCI, 3. místo DOBRODRUŽCI, 4. místo EVERESTI.
Gratulujemeee, všichni zdolali všech 14 osmitisícovek světa během 14 dní ???.
Nazpátek jeli naši horolezci ze Zruče nad Sázavou vláčkem a všichni, i když dorazili do tábora v různé časy, stihli večeři, ke které byla luxusní minutka – vepřový plátek, hranolky a obloha ?.
Zítra nás čeká klasický poslední den tábora, opět to uteklo neskutečně rychle ?. Pro děti bude připravena pouť, na které si mohou vydělat ještě více peněz. Tyto peníze následně utratí na závěrečné dražbě plné super odměn (hraček, plyšáků, sladkostí a táborových triček). Čeká nás také poslední nástup s vyhlášením, společné focení a pravděpodobně nějaké míčové sporty, ke kterým nás opět vyzvou děti ?.
My se moc těšíme a ještě si poslední den všichni co nejvíce užijeme ???.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme