www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 13.7.

Naši horolezci od Velkých přespali na dnešek společně pod základním táborem osmitisícovky Čo Oyu, někteří zvolili spánek pod celtami a někteří pod hvězdnou oblohou ✨. V 7 hodin ráno, když jsme přijeli na místo s pěknou, bohatou snídaní, jsme si mysleli, že budou již všichni vzhůru, ale opak byl pravdou 😅.

Dnešní počasí vyšlo perfektně na zdolání posledních tří osmitisícovek 😎 (Manaslu, Čo Oyu a Šiša Pangma). Poslední etapa odstartovala přibližně v 9:30 pro Velký i Malý. První startovali M-K9 a u Malých Dobrodružci.
Byl to boj a pořadí mezi týmy se každou chvílí měnilo. Například ti, kteří mířili za vítězstvím jaksi nezvládli poslední nápovědu a zašli si nakonec jen na tomto úseku celkem cca 12km a skončili předposlední 🤷‍♀️😁. Mimochodem celkem bez zacházení měřila trasa Velkých cca 15km. Po náročné expedici, která i prvním úspěšným týmům trvala 6 hodin, je konečné pořadí letošní celotáborové hry Expedice za Guinnessovým rekordem – Velký: 1. místo HIMALÁJČANI, 2. místo HOROTIROLENCI, 3. místo M-K9, 4. místo MAČKY, 5. místo LAVINKY, 6. místo PURJOVÉ, 7. místo LEDOBORCI a 8. místo 8 VRCHOLŮ. U Malých letošek dopadl následovně – 1. místo SKÁLIČKY, 2. místo KAMZÍCI, 3. místo DOBRODRUŽCI, 4. místo EVERESTI.
Gratulujemeee, všichni zdolali všech 14 osmitisícovek světa během 14 dní 🥳🤩🎊.
Nazpátek jeli naši horolezci ze Zruče nad Sázavou vláčkem a všichni, i když dorazili do tábora v různé časy, stihli večeři, ke které byla luxusní minutka – vepřový plátek, hranolky a obloha 😋.
Zítra nás čeká klasický poslední den tábora, opět to uteklo neskutečně rychle 😔. Pro děti bude připravena pouť, na které si mohou vydělat ještě více peněz. Tyto peníze následně utratí na závěrečné dražbě plné super odměn (hraček, plyšáků, sladkostí a táborových triček). Čeká nás také poslední nástup s vyhlášením, společné focení a pravděpodobně nějaké míčové sporty, ke kterým nás opět vyzvou děti 🤗.
My se moc těšíme a ještě si poslední den všichni co nejvíce užijeme 😍🤩🧡.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme