www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Středa 8.7.2020


Dnes ráno po snídani vyrazil celý tábor do nedalekého velkého a rovného lesa, kde jsme odehráli naši Velkou klasickou hru a turnaj. Turnaj byl dnes zábavný, protože úkolem týmů bylo, aby si co nejrychleji každý z týmu oblékl sako (u Malých vestu) a porazil tak v celkovém čase své protihráče. Malý hráli finále až po Velkých, kteří jim krásně fandili a skandovali 🙂 .

Po návratu do tábora následoval hned oběd (guláš s knedlíky). Během poledňáku se nám bohužel rozpršelo, takže jsme program přesunuli primárně do jídelny. Dnešní příběh byl o císařovně, která hodně cestovala a v císařství mezitím řádila její dvojnice a využívala jejích výhod, dvojnice tedy musela výborně ovládat umění napodobování. Děti se v týmech rozdělily na dvojice a musely se naučit taneční choreografii z videa, které natočily naše praktikantky na 15s úryvky čtyř písní. Jednotlivé dvojice poté soutěžily, kdo bude v každé písni nejlepší. Malý se učili choreografii v celém týmu a byli opravdu moc šikovní a roztomilí 🙂 . Každý si po svém výkonu užil zasloužený potlesk od publika, které bylo složeno z táborníků a vedoucích. Praktikantky zasedly do odborné poroty a svými body rozhodly o vítězích. Nejlepší tanečníci jsou u Velkých v týmu Sakura a u Malých v týmu Dráčků. Následovala pro Velké hra, při které se měli čínsky naučit počítat od 0 do 9. Cílem bylo rozpoznat, jestli puštěný zvuk je jedním z čísel nebo úplně něčím jiným. Malý měli systém hry stejný, akorát se pro ulehčení učili zvuky čtyř různých akordů zahraných na kytaru.

Po večeři (oblíbené lívance) si Velký zahráli přenos rýže a Malý měli klasický večerní nástup s vyhlášením výsledků dnešního dne. Jelikož je čekalo ještě sprchování, odložili jsme výjimečně přenos rýže na ráno, aby stihli večerku 😉 . Večerku už mají i Velký a hlídky jsou již na stráži, takže dobrou noc táborníci 🙂 .

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme