www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 10.7.

Budíček v 8:45 bez rozcvičky a hned snídaně. Ano, takto začíná neděle na Čmeláku, užívají si to všichni…od kuchařů, přes vedoucí, až po děti ?. Na snídani dnes nechyběla bublanina s meruňkami, na které si všichni pochutnali ?.

Nedělní dopolední program přivítal děti 4 připravenými hrami. Jak už je zvykem, některé byly nové a některé oblíbené z jiných ročníků ?. Jednalo se o Běhací piškvorky (3 na 3), Tahání věcí namísto šerpů (přetahování lana), Překonávání nemožného (kdo dá papírek výše na strom) a Padající laviny (přenášení vody dokud ze sklenice nejde vyfouknout pingpongáč a jím pak bylo potřeba se trefit z kopce do 3 branek). Díky tak plnému programu nám dopoledne uteklo jako voda ?. K obědu na nás čekal výtečný guláš s knedlíkem, mňam ?. Polední klid opět obohatil krámek, děti si nakoupily různé dobroty, stále vedou pendreky ?‍♀️?.
Na odpoledne jsme připravili další tři hry. Jedna z nich znázorňovala lavinu, kdy po dřevěné plaňce musely děti skutálet míček tak, aby skončil v kotlíku.
K večeři byl kuřecí vývar, následovalo volno a svolávání na slíbený táborák ze včera. To trvalo celkem dlouho, protože většina dětí se rozhodla jít k ohni v kratesech, otevřených botách apod. ?‍♀️?. Děti si opekly buřty a když se všichni najedli, začalo se hrát na kytaru a zpívat ?. U ohně bylo teplo, ale v zadních řadách děti uvítaly deky, které letos dostaly v rámci celotáborovky. Kdo mohl tušit, že se budou hodit i na běžné používání ?‍♀️???
Táborák trval do půl 12 ???. Někdo šel spát už dřív (včetně všech Malých) a zbytek se v tento čas pak odebral do postýlek až na tým, který má dnes službu. Purjové zde tedy měli počkat a vydat se společně na hlídku, které jsou letos mimo tábor. Byla to ovšem jen záminka ?, Purjové nešli na hlídku, ale jako první na noční hru/bojovku ??. Postupně jsme začali budit celý tábor (kromě Malých ?) a právě teď se blížíme ke zdárnému konci. Všichni budou mít trasu, kterou museli jít poslepu ??, brzy za sebou. Jsou to naši šikulové ?.
Zítra je budíček posunutý, aby mohla děcka dospat dnešní náročnou noc ?.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme