www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 10.7.

Budíček v 8:45 bez rozcvičky a hned snídaně. Ano, takto začíná neděle na Čmeláku, užívají si to všichni…od kuchařů, přes vedoucí, až po děti 😊. Na snídani dnes nechyběla bublanina s meruňkami, na které si všichni pochutnali 😋.

Nedělní dopolední program přivítal děti 4 připravenými hrami. Jak už je zvykem, některé byly nové a některé oblíbené z jiných ročníků 🤗. Jednalo se o Běhací piškvorky (3 na 3), Tahání věcí namísto šerpů (přetahování lana), Překonávání nemožného (kdo dá papírek výše na strom) a Padající laviny (přenášení vody dokud ze sklenice nejde vyfouknout pingpongáč a jím pak bylo potřeba se trefit z kopce do 3 branek). Díky tak plnému programu nám dopoledne uteklo jako voda 🌊. K obědu na nás čekal výtečný guláš s knedlíkem, mňam 👍. Polední klid opět obohatil krámek, děti si nakoupily různé dobroty, stále vedou pendreky 🤷‍♀️😅.
Na odpoledne jsme připravili další tři hry. Jedna z nich znázorňovala lavinu, kdy po dřevěné plaňce musely děti skutálet míček tak, aby skončil v kotlíku.
K večeři byl kuřecí vývar, následovalo volno a svolávání na slíbený táborák ze včera. To trvalo celkem dlouho, protože většina dětí se rozhodla jít k ohni v kratesech, otevřených botách apod. 🤦‍♀️😄. Děti si opekly buřty a když se všichni najedli, začalo se hrát na kytaru a zpívat 🤩. U ohně bylo teplo, ale v zadních řadách děti uvítaly deky, které letos dostaly v rámci celotáborovky. Kdo mohl tušit, že se budou hodit i na běžné používání 🤷‍♀️👍😊?
Táborák trval do půl 12 🔥🎶🎸. Někdo šel spát už dřív (včetně všech Malých) a zbytek se v tento čas pak odebral do postýlek až na tým, který má dnes službu. Purjové zde tedy měli počkat a vydat se společně na hlídku, které jsou letos mimo tábor. Byla to ovšem jen záminka 😜, Purjové nešli na hlídku, ale jako první na noční hru/bojovku 😇😁. Postupně jsme začali budit celý tábor (kromě Malých 💛) a právě teď se blížíme ke zdárnému konci. Všichni budou mít trasu, kterou museli jít poslepu 👀😯, brzy za sebou. Jsou to naši šikulové 😍.
Zítra je budíček posunutý, aby mohla děcka dospat dnešní náročnou noc 😉.

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme