www.tabory-cmelak.cz

Letní dětské tábory

Neděle 3.7.

Každý rok na táboře je v neděli budíček posunutý o 30min a bez rozcvičky ?. Následovala tedy snídaně v 9:00, jak jinak než formou švédských stolů.
První dnešní nástup byl pod naším táborovým vrcholem s velkým křížem, kde se horolezci učili krátký taneček na uctívání hor, který budou provádět každé ráno před prvním nástupem, aby jim hory přály štěstí??.

Dnes již začala ta pravá výprava na první osmitisícovku (Annapurna). Odehrálo se celkově 6 her. Hrála se všem Čmelákům dobře známá táborová hra Člověče, nezlob se ?. Každý horolezec musí mít optimální hmotnost, aby úspěšně zdolal vrchol. Většinou jsou svalnatější postavy kvůli dostatečné síle, tudíž další dopolední hra znázorňovala přibírání kilogramů a ta následná shazovaní kil při výstupu.
K obědu byla bramborová kaše s rybími prsty (oblíbené jídlo dětí ??) a po poledním klidu se šly děti koupat do k táboru přímo přilehlé řeky Sázavy, jelikož tu máme opravdu velké vedro ?.
Jedna z odpoledních her byla velice zajímavá. Princip hry byl, že se část týmu vydala do lesa a chodila po lese, jak chtěla, dokud se této skupině neřeklo, že mají zastavit a zavázat si oči. V týmu byl určen jeden záchranář, který vstoupil do lesa a musel po jednom dovést své členy se zavázanými oči do cíle. Vtip byl v tom, že směrem z hracího pole do cíle i záchranář musel mít zavázané oči. Všem se to úspěšně podařilo, i když někomu s většími obtížemi ?‍♀️?!
Po dnešku u Malých vyhrávají Kamzíci a poslední jsou Everesti. U Velkých vyhrávají s docela velkým náskokem Lavinky ?.
Večerní program pokračoval po večeři (rizoto), naši horolezci se lépe oblékli, umyli ? a zatrsali si na diskotéce ?, kde si všichni užili spoustu zábavy.
A co naše zdatné horolezce čeká zítra při jejich cestě k překonání Guinnesova rekordu?

tabory-cmelak.cz © 2015 Frontier Theme